Raport: iPhone 14 jednak bez kluczowej nowości, na którą czeka wielu użytkowników

Tomek Czech   13 stycznia 2022

Trzy lata temu pojawiły się pierwsze informacje o powrocie Touch ID do flagowych iPhone’ów. Najbardziej prawdopodobny scenariusz był taki, że stanie się to w 2022 r. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że iPhone 14 nie będzie wyposażony w ukryty pod ekranem skaner linii papilarnych.

berrolia

iPhone 14 bez Touch ID – raport

Już w 2019 r. dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga pisał w jednym ze swoich raportów, że Apple rozważało wyposażenie w Touch ID już iPhone’a 12, ale od razu zaznaczał, że bardziej prawdopodobne wydaje się, że podekranowy czytnik linii papilarnych trafi do iPhone’a 13 w 2021 r. To samo podawał analityk Ming-Chi Kuo.

Jednak najwyraźniej Apple nie było zadowolone z rozwoju prac nad tą technologią i plany stopniowo się zmieniały – najpierw zarówno Gurman, jak i Kuo informowali, że Cupertino chciało dodać Touch ID do iPhone’a w 2022 r., a potem zgodnie twierdzili, że iPhone 14 może jednak nie mieć Touch ID. Dziennikarz Bloomberga spekulował nawet, że czytnik linii papilarnych może już nigdy nie wrócić do flagowych iPhone’ów.

Czy tak się stanie? Tego nie wiemy, ale właśnie pojawiło się mocne potwierdzenie, że Touch ID nie trafi do tegorocznych modeli – taką opinię wyraził Ross Young, ekspert rynku wyświetlaczy, który w ostatnim czasie podawał wiele sprawdzonych informacji na temat przyszłych produktów Apple.

Zapytany o powrót Touch ID do topowych iPhone’ów Young odpowiedział, że nie wygląda na to, żeby stało się to w tym roku.

Czy w takim razie stanie się to w przyszłym roku, wraz z premierą iPhone’a 15? Tego nie wiemy. Kilka miesięcy temu Mark Gurman pisał, że Apple może nie widzieć potrzeby zastosowania dwóch systemów biometrycznych w iPhonie i w związku z tym wybrać jedną z dwóch strategii dotyczących Face ID i Touch ID:

1. Modele Pro mogą zostać wyposażone w Face ID ukryte pod ekranem, a tańsze modele w klasyczne Face ID umieszczone w notchu.

2. Modele Pro otrzymują Face ID ukryte pod ekranem, natomiast tańsze modele zostaną wyposażone w ukryty pod ekranem Touch ID.

Na początku ubiegłego roku analitycy firmy SellCell zapytali użytkowników sprzętu Apple, jakiej nowej funkcjonalności najbardziej oczekują w nowych iPhone’ach. Okazało się, że najbardziej czekają na… powrót starej funkcjonalności, jaką jest Touch ID.

Premiera iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu. Wszystko, co do tej pory o nim wiemy, znajdziesz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: