Bloomberg: Apple przygotowuje się do pierwszej konferencji w 2022

Tomek Czech   10 stycznia 2022

Apple zaczyna przygotowania do pierwszej konferencji produktowej w 2022 r., która odbędzie się już za kilka „krótkich” miesięcy – pisze Mark Gurman z Bloomberga w swoim najnowszym newsletterze Power On.

berrolia

Pierwsza konferencja Apple w 2022

Z informacji zdobytych przez dziennikarza Bloomberga wynika, że konferencja odbędzie się w marcu lub w kwietniu. Oczywiście ze względu na trwającą pandemię będzie to wydarzenie wirtualne.

Co zaprezentuje Apple?

W swoim raporcie Mark Gurman wspomina wyłącznie o iPhonie SE 3. generacji. Potwierdza wcześniejsze doniesienia, że nowy budżetowy smartfon z Cupertino będzie wizualnie podobny do poprzedniego modelu (z szerokimi ramkami wokół ekranu i przyciskiem Home z Touch ID), zostanie wyposażony w nowszy procesor i modem 5G.

Ale lekko odświeżony iPhone SE 3 z pewnością nie będzie jedynym produktem, który Apple pokaże podczas wiosennej konferencji. Najbardziej prawdopodobne jest, że zobaczymy również nowego, przeprojektowanego Maca mini oraz 27-calowego iMaca z procesorem M1 Pro/M1 Max, następcę wycofanego ze sprzedaży iMaca Pro.

W planach na 2022 r. Apple ma jeszcze wprowadzenie na rynek m.in. nowych modeli iPada Pro z ładowaniem bezprzewodowym, słuchawek AirPods Pro 2. generacji, odświeżonego 13-calowego MacBooka Pro oraz mocno przeprojektowanego MacBooka Air z ekranem mini-LED i chipem M2. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy odbędzie się premiera tych urządzeń.

Podczas czerwcowej WWDC 2022 spodziewana jest prezentacja pierwszego Maca Pro z procesorem Apple Silicon (do sprzedaży komputer trafi najprawdopodobniej w drugiej połowie roku), a jesienią powinniśmy zobaczyć Apple Watch Series 8, iPhone’a 14 oraz absolutną nowość w portfolio Apple – gogle MR.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: