iPhone SE 3. generacji – poznaliśmy prawdopodobną datę premiery

Łukasz Bernaczyk   20 stycznia 2022

Znany ekspert rynku wyświetlaczy Ross Young poinformował wczoraj na Twitterze, że według docierających do niego informacji, nowy iPhone SE 3. generacji („iPhone SE+ 5G”) zostanie wprowadzony do sprzedaży w drugiej połowie kwietnia lub na początku maja. Produkcja ekranów do nowego budżetowego smartfona Apple rozpocznie się lada moment.

iPhone SE 3 – premiera w kwietniu/maju

Dostawcy ekranów dla iPhone’a SE 3 jeszcze w tym mięsiącu rozpoczną ich produkcję, a w marcu odbędzie się proces finalnego składania telefonu – twierdzą informatorzy Younga.

Według niego oznacza to, że nowy smartfon będzie mógł trafić do sprzedaży pod koniec kwietnia lub na początku maja.

W związku z tym bardziej prawdopodobne staje się, że pierwsza w tym roku konferencja produktowa Apple, na której zostanie zaprezentowany właśnie między innymi iPhone SE 3, odbędzie się w kwietniu, a nie w marcu.

Podany przez Younga terminarz dla nowego iPhone’a SE idealnie wpisuje się historię premier poprzednich generacji najtańszego smartfona Apple. iPhone SE 1. generacji trafił do sprzedaży w marcu 2016 roku, natomiast jego druga generacja w kwietniu 2020 roku.

iPhone SE 3 wizualnie nie będzie się zbytnio różnił od swojego poprzednika. Choć ostatnio pojawiały się informacje, jakoby miał zostać upodobniony do iPhone’a XR i otrzymać bezramkowy ekran z notchem, wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie, a jego dizajn nadal będzie bazował na budowie iPhone’a 8.

Największymi zmianami w stosunku do iPhone’a SE 2 mają być nowy, pochodzący z iPhone’ów 13 procesor A15 Bionic oraz łączność 5G.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: