Raport: Apple wprowadzi na rynek iPhone’a SE+ 5G oraz większego iPhone’a SE 4. generacji

Tomek Czech   17 stycznia 2022

Wiele wskazuje na to, że już wiosną zobaczymy iPhone’a SE 3. generacji. Z najnowszych doniesień wynika, że Apple zamierza nazwać go „iPhone SE+ 5G”. Firma ma też w planach wprowadzenie na rynek budżetowego modelu z większym ekranem o przekątnej 5,7”.

berrolia

iPhone SE+ 5G (2022)

Ross Young, ekspert globalnego rynku wyświetlaczy, podaje dzisiaj, że kolejny model iPhone’a SE będzie miał ekran LCD 4,7”, czyli dokładnie tyle, ile obecny iPhone SE 2. generacji (2020), i że Apple może nazwać go „iPhone SE+ 5G”.

Premiery tego właśnie telefonu spodziewamy się podczas najbliższej konferencji Apple, która ma się odbyć w marcu lub kwietniu.

Tegoroczny SE ma wyglądać tak samo, jak jego poprzednik (szerokie ramki wokół ekranu i przycisk Home z Touch ID), ale będzie wyposażony w szybszy procesor (prawdopodobnie A15 Bionic) oraz modem łączności 5G.

iPhone SE 4. generacji

Według informacji zdobytych przez Younga, Apple pracuje już też nad kolejnym, większym modelem iPhone’a SE (4. generacji), który będzie posiadał ekran 5,7 cala. Nie jest wykluczone, że będzie to wyświetlacz OLED.

Tutaj warto przypomnieć niedawny przeciek na temat nowego SE z notchem, którego ekran ma mieć przekątną równą właśnie 5,7”.

Premiera większego iPhone’a SE 4. generacji ma się odbyć w 2023 lub 2024 r.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: