Zbliża się premiera iPada Air 5 z A15 Bionic, 5G i kamerą z Center Stage – raport

Łukasz Bernaczyk   17 stycznia 2022

geNajnowsze doniesienia sugerują, że na wiosennej konferencji, oprócz iPhone’a SE 3 i nowych Maców, zobaczymy także iPada Air 5. Tablet ten ma otrzymać procesor Apple A15 Bionic, nową przednią kamerę 12 MP z obsługą funkcji Center Stage oraz łączność 5G.

berrolia

iPad Air 5. generacji (2022)

Według znanego japońskiego bloga Macotakara, powołującego się na “wiarygodne źródła w Chinach”, Apple zamierza zaprezentować nowego iPada Air 5 na pierwszej tegorocznej konferencji firmy z Cupertino, która najprawdopodobniej obędzie się w marcu lub kwietniu tego roku.

iPad Air 5. generacji ma otrzymać komponenty zbliżone do tych charakteryzujących szóstą generację iPada mini. Będzie więc nowy procesor A15 Bionic w miejsce układu A14, a także nowsza przednia kamera z matrycą 12 megapikseli.

Co ważne, kamera ta będzie obsługiwała funkcjonalność Centrum Uwagi (Center Stage), która podczas wideorozmów utrzymuje rozmówcę w centrum kadru, nawet jeżeli ten się przemieszcza (o tym, jak dokładnie działa Centrum Uwagi przeczytasz tutaj).

Ostatnią nowością w iPadzie Air 5, o której wspomina Macotakara, ma być łączność 5G.

Przypomnę, że sprzedawany obecnie iPad Air 4. generacji miał swoją premierę w październiku 2020 roku i od tego czasu nie był aktualizowany sprzętowo.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: