iPhone 14: dwa tańsze modele również z ekranem ProMotion 120 Hz?

Tomek Czech   17 stycznia 2022

W ubiegłym roku Apple wprowadziło na rynek swoje pierwsze smartfony z ekranem ProMotion z odświeżaniem adaptacyjnym do 120 Hz – w takie wyświetlacze wyposażone są iPhone 13 Pro i 13 Pro Max. Czy te świetne ekrany trafią w tym roku również do dwóch tańszych modeli iPhone’a 14? Pojawiają się na ten temat sprzeczne informacje.

berrolia

iPhone 14 – ekran 120 Hz?

Kilka dni temu pojawił się raport Jeffa Pu z Haitong International Securities o tym, że wszystkie tegoroczne modele iPhone’a 14, a więc również dwie tańsze wersje – iPhone 14 i iPhone 14 „Max” (który ma zastąpić model „mini”) będą posiadały ekrany z częstotliwością odświeżania do 120 Hz, które Apple marketingowo nazywa wyświetlaczami „ProMotion”.

Obecnie są w nie wyposażone iPady Pro, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max oraz najnowsze MacBooki Pro 14” i 16”.

Nowy wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion korzysta z całego wachlarza częstotliwości odświeżania od 10 do 120 razy na sekundę. Inteligentnie przyspiesza, kiedy potrzebujesz grafiki powalającej jakości. A kiedy wystarczy świetna, automatycznie zwalnia, oszczędzając baterię. Dostosowuje się nawet do prędkości, z jaką przewijasz treści na ekranie.

Ekran 120 Hz w tańszych modelach iPhone’a 14 byłby świetną wiadomością dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup modelu Pro.

Niestety pojawił się drugi raport, eksperta rynku wyświetlaczy – Rossa Younga, który twierdzi, że w tym roku ekran 120 Hz nadal będzie na wyposażeniu wyłącznie droższych wersji smartfonów z Cupertino, czyli iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max.

Jego zdaniem technologia ProMotion trafi do tańszych wersji iPhone’a najwcześniej za rok.

Premiera iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: