Nowy iPad Pro (2019) może zostać wyposażony w potrójną kamerę, a budżetowy model 10,2” w podwójną – raport

Łukasz Bernaczyk   12 sierpnia 2019

To nie żaden koncept wizualizujący życzeniową wizję autora, a realne przecieki informacji prosto z łańcucha dostaw Apple – tegoroczne iPady Pro mają dokonać skoku technologicznego, jeżeli chodzi o kamery: z jednego obiektywu przeskoczą na trzy ułożone w identyczny zespół, jaki znajdziemy w tegorocznej linii iPhone’ów.

berrolia

iPad Pro (2019) – trzy tylne obiektywy

Wiadomość o możliwości wyposażenia iPada Pro (2019) w potrójny zestaw kamer podała japońska strona Macotacara, powołując się na dostawcę komponentów dla Apple, który chciał pozostać anonimowy.

Macotacara donosi również, że zupełnie nowy iPad 10,2” (mający zastąpić obecny model 9,7”), o którym już pisaliśmy, miałby z kolei zostać wyposażony w podwójną tylną kamerę.

W obu przypadkach skok technologiczny, a tym samy i jakościowy, jeżeli chodzi o fotografowanie czy nagrywanie wideo byłby znaczny. Obecnie żaden z iPadów nie daje możliwości znanych z iPhone’ów, jak chociażby tryb portretowy.

Potrójny aparat w iPadach Pro, jak również podwójny tylny obiektyw w iPadzie 10,2 cala znacznie poprawiłby również możliwości tabletów Apple jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość.

Jak wiemy, AR to jedna z technologii, na którą Apple mocno stawia i konsekwentnie ją rozwija. Pod tym względem mocniejsze aparaty w iPadach mają dużo sensu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: