Inteligentna doniczka Smart Garden w super cenie tylko do końca tygodnia

Dawid Olczak   23 października 2019

Nie jest żadną tajemnicą, że wiele osób dobrze obeznanych z technologią ma problemy z tak podstawowymi rzeczami, jak gotowanie czy odpowiednie posegregowane ubrań do prania. Nie wspomnę już nawet o uprawianiu roślin czy warzyw, które mają za zadanie udekorować nasze mieszkanie czy poprawić nasz stan zdrowia. Na szczęście dziś nie musimy się już na wszystkim znać, ponieważ każdy z nas realizuje się w tej dziedzinie, na której zna się najlepiej, a nowe technologie mogą zrobić wiele rzeczy za nas.

Dlatego niezwykle kibicuje takim projektom jak Smart Garden, czyli inteligentnej doniczce, która pozwala każdemu łatwo i przyjemnie uprawiać zioła, warzywa, owoce oraz inne rośliny.

berrolia

Czym jest Smart Garden?

Smart Garden Click & Grow to doniczka, która sama zadba o odpowiednie nawodnienie oraz naświetlanie zasadzonej w niej roślin. Wystarczy tylko podpiąć urządzenie do prądu, wybrać kapsułkę, wlać odpowiednia ilość wody i gotowe. Sałata, papryczka chili, bazylia, pomidory koktajlowe czy tymianek urosną samodzielnie bez naszej ingerencji.

W odróżnieniu od standardowej doniczki, w systemie Smart Garden nie używamy zwykłej ziemi, lecz specjalnych kapsułek zawierających odpowiednie podłoże, które samoczynnie uwalnia składniki odżywcze zgodnie z cyklem życia rośliny.

Co bardzo ważne, podłoże zostało wykonane ze składników naturalnych, nie zawiera pestycydów, fungicydów, hormonów, ani żadnych innych szkodliwych substancji. Utrzymuje zbalansowane pH gleby i wykorzystuje maleńkie pęcherzyki tlenu do zagwarantowania roślinie miejsca i składników odżywczych nawet gdy ziemia jest mokra.

Należy również pamiętać, że wszystkie kapsułki posiadają już w sobie odpowiednie nasionko z odpowiednią rośliną. Każda z takich kapsułek ma oczywiście odpowiednie oznaczenie i zawiera informację, jaka roślina się w niej znajduje.

Co ciekawe, istnieje również kapsułka eksperymentalna, która pozwoli nam spróbować samodzielnie zasadzić wybraną przez nas roślinę. Wydaje mi się, że może ona niezwykle spodobać się naszym dzieciom i tym samym dać im dużo dobrej zabawy.

Warto również pamiętać, że Smart Garden występuje w dwóch wersjach: z miejscem na trzy lub dziewięć roślin. Więc każdy z nas będzie mógł wybrać odpowiedni model z uwzgędnieniem swoich potrzeb i wolnego miejsca w mieszkaniu. Dodatkowo, możemy wybierać jedną z trzech wersji kolorystycznych: łagodny beż, ciemny szary oraz biały.

Czy to ma w ogóle sens?

Nie mogę w tym miejscu odpowiedzieć za Was, ale według mnie jest to genialna koncepcja, która do mnie niezwykle przemawia. Sam nigdy nie wpadłbym na pomysł, żeby uprawiać w swoim domu własne rośliny, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu. Ledwo znajduję chwilę, aby obejrzeć jeden film w tygodniu, a gdzie czas na podlewanie, doglądanie oraz naukę jak dbać o zasadzone rośliny. Dlatego uważam, że tego typu akcesoria będą świetne dla osób, które, tak jak ja, żyją w ciągłym biegu i mają ograniczone zasoby czasu.

Smart Garden będzie również świetnym urządzeniem dla osób, które uwielbiają gotować. Nie ma nic lepszego niż świeża bazylia czy papryczka chili zarwana wprost z naszej uprawy.

Promocja

Do końca tego tygodnia Smart Garden można kupić w ThinkStore aż o 25% taniej. Promocja dotyczy również kapsułek, które w zestawie są dostępne są z odpowiednimi roślinami.

Zobaczcie wideo, żeby mieć lepsze pojęcie o tym, jak działa Smart Garden Click & Grow:

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: