Apple wprowadza AirPods Pro z aktywną redukcją hałasu

Tomek Czech   28 października 2019

Potwierdziły się informacje, że AirPods Pro mogą zadebiutować już dzisiaj – Apple zaprezentowało właśnie nowy model swoich słuchawek bezprzewodowych, które, zgodnie z oczekiwaniami, wykorzystują technologię aktywnej redukcji hałasu (ANC). Słuchawki można zamawiać już dzisiaj, a oficjalna data dostępności sklepowej to czwartek, 31 października.

berrolia

AirPods Pro

Nowe AirPodsy to słuchawki dokanałowe, dlatego ich kształt jest inny niż poprzednich modeli. W pudełku znajdziemy zwężające się wkładki w trzech rozmiarach do wyboru, które dopasowują się do kształtu uszu tak, żeby AirPods Pro nie wypadały i dokładnie przylegały, tłumiąc hałas.


Najważniejszą nową funkcją jest oczywiście aktywna redukcja hałasu, która odcina dźwięki z otoczenia. Apple podaje, że “tryb aktywnej redukcji hałasu nieprzerwanie dostosowuje się do geometrii Twojego ucha i kształtu wkładek”.

Jest też tryb kontaktu – po jego włączeniu AirPods Pro przepuszczają dźwięki, dzięki czemu słyszymy, co dzieje się wokół nas. “Skierowane na zewnątrz i do wewnątrz mikrofony AirPods Pro mogą niwelować efekt izolacji dźwięków powodowany przez silikonowe wkładki, a Ty możesz naturalnie i komfortowo rozmawiać z ludźmi w Twoim otoczeniu”.

Apple twierdzi, że AirPods Pro oferują “obłędną jakość dźwięku”:

Specjalnie zaprojektowany przetwornik generuje potężne basy o wysokiej amplitudzie i niskim poziomie zniekształceń. Ultrawydajny wzmacniacz z szerokim zakresem dynamicznym generuje nieskazitelny dźwięk, wydłużając jednocześnie czas pracy na baterii. Z kolei adaptacyjna korekcja (EQ) automatycznie dostraja muzykę tak, by zachwycała bogatym brzmieniem.

Jak poprzedni model AirPodsów, nowe słuchawki posiadają etui z funkcją ładowania bezprzewodowego (kompatybilne z każdą ładowarką Qi).

AirPods Pro oferują do 4,5 godziny słuchania na jednym ładowaniu (i nawet 5 godzin przy wyłączonych trybach aktywnej redukcji hałasu i kontaktu) oraz do 3,5 godziny rozmów na jednym ładowaniu. Etui zapewnia dodatkowe 24 słuchania i 18 godzin rozmów.

Apple podaje, że 5 minut ładowania w etui wystarczy na około 1 godzinę słuchania lub około 1 godzinę rozmów.

AirPods Pro kosztują 1249 zł, śą dostępne w kolorze białym  i można je już zamawiać w oficjalnym internetowym sklepie Apple.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: