iPhone 12 Pro (2020) z ekranem ProMotion 120 Hz? Być może, ale najnowsze doniesienia tego nie przesądzają

Tomek Czech   28 października 2019

Wiele amerykańskich blogów napisało dzisiaj, że według Digitimes, przyszłoroczny iPhone będzie wyposażony w wyświetlacz ProMotion z odświeżaniem 120 Hz. Jednak MacRumors, który dotarł do pełnej treści raportu Digitmies dementuje te doniesienia.

berrolia

iPhone 12 Pro (2020) z wyświetlaczem Pro Motion 120 Hz?

W swoim najnowszym raporcie Digitimes cytuje opinie ekspertów, według których dodanie wsparcia dla 5G do wielu nowych modeli smartfonów w 2020 r. wymusi na ich producentach zastosowanie dodatkowych ulepszeń hardware’owych, głównie po to, żeby poprawić doświadczenie z użytkowania nowych serwisów i aplikacji, które staną się możliwe dzięki 5G.

Ani eksperci, ani sam Digitimes nie twierdzą jednak, że Apple na pewno wprowadzi na rynek iPhone’a z ekranem 120 Hz. W raporcie czytamy jedynie, że to, czy tak się stanie, jest sprawą otwartą.

Stosowny fragment brzmi tak:

The arrival of 5G is ushering in hardware upgrades to support related applications and services. It is expected more 5G smartphones will come with displays offering high refresh rates that can enhance user experience. It remains to be seen whether Apple will launch its first 5G iPhone in 2020, or will adopt displays with 120Hz refresh rate…

O tym, że iPhone’y z 2020 r. będą wyposażone w wyświetlacz ProMotion z odświeżaniem 120 Hz spekuluje się od dawna. W lipcu taką informację podał znany tipster @UniverseIce.

Znana z iPada Pro technologia ProMotion zapewnia znacznie większą responsywność ekranu, co przekłada się na jego płynniejsze działanie (widoczne np. przy scrollowaniu).

Dodatkowo, technologia ProMotion potrafi automatycznie dostosować częstotliwość odświeżania ekranu (od 24 do 120 Hz) do rodzaju aktualnie uruchomionej aplikacji, co pozwala wydłużyć czas pracy na baterii.

Apple opisuje ProMotion w ten sposób:

Ekran reaguje natychmiast – zarówno na ruchy Twojego palca, jak i Apple Pencil. Niezależnie od tego, czy przeglądasz strony w Safari, czy grasz w grę 3D o bogatej grafice, wszystko działa szybko, płynnie i pochłania Cię bez reszty.

W 2018 r. wyświetlacze iPadów Pro 10,5” i 12,9” otrzymały nagrodę „Ekran roku” właśnie z powodu wykorzystania technologii ProMotion.

@UniverseIce rzadko podaje informacje o planach Apple, jest za to bardzo znany w świecie Andorida, głównie za przecieki dotyczące nowych flagowców Samsunga. Kontakty w tej właśnie firmie mogą być źródłem przecieku na temat iPhoen’a 2020 – Samsung dostarcza przecież ekrany OLED dla smartfonów z Cupertino.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: