“iPhone 12 mini”, “iPhone 12″, iPhone 12 Pro” i “iPhone 12 Pro Max” – tak mają się nazywać wszystkie nowe iPhone’y

Tomek Czech   21 września 2020

Kilka dni temu pisaliśmy, że nowy 5,4-calowy iPhone może zostać nazwany “iPhone 12 mini”, a drugi z dwóch tańszych modeli tegorocznych flagowców (6,1-calowy) – “iPhone 12”. Dzisiaj te nazwy potwierdził znany leaker @L0vetodream.

berrolia

iPhone 12 – nazwy wszystkich nowych modeli

Do niedawna, odnosząc się do czterech tegorocznych modeli iPhone’a, najczęściej operowano takimi nazwami:

  • iPhone 12 (5,4″)
  • iPhone 12 Max (6,1″)
  • iPhone 12 Pro (6,1″)
  • iPhone 12 Pro Max (6,7″)

W piątej napisaliśmy o przecieku z systemu zamówieniowego jednego z polskich dystrybutorów akcesoriów, gdzie nazwy poszczególnych modeli było nieco inne: najmniejszy, 5,4-calowy model miałby się nazywać “iPhone 12 Mini”, natomiast większy z dwóch tańszych modeli – “iPhone 12” (nazwy modeli Pro byłyby dokładnie takie, jak do tej pory myśleliśmy).

Dzisiaj dokładnie takie same nazwy podał leaker @L0vetodream, który ma na swoim koncie wiele przecieków na temat Apple, które później się potwierdziły.

Jak pisałem w piątek:

…nazwy “12 Mini” dla modelu 5,4″ i “12” dla wersji 6,1″ wydają się być bardziej sensowne. Przede wszystkim dlatego, że następcą 6,1-calowego iPhone’a 11 byłby również 6,1-calowy “iPhone 12”, a nie “iPhone 12 Max”, co mogłoby być mylące dla użytkowników. Tańszy model z ekranem 6,1 cala będzie najprawdopodobniej zdecydowanie najpopularniejszym modelem iPhone’a (jak jego poprzednik), dlatego miałoby sens, żeby nazywał się po prostu “iPhone 12”.

Nowy model 5,4″ otrzymałby dookreślnik “Mini”, co też jest sensowne, jako że nie tylko będzie najmniejszy z całej serii tegorocznych iPhone’ów, ale wszystko wskazuje na to, że będzie też najmniejszym iPhonem wprowadzonym przez Apple na rynek od czasów premiery iPhone’a SE w 2016 r.

Wszystkiego dowiemy się już za kilka tygodni, w październiku, kiedy według większości doniesień ma się odbyć premiera iPhone’a 12.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: