A jednak “iPhone 12 mini” – kolejny przeciek dotyczący nazw wszystkich nowych iPhone’ów

Łukasz Bernaczyk   25 września 2020

Jeden z leakerów wrzucił kilka godzin temu na Twittera post ze zdjęciem, które rzekomo przedstawia naklejki opakowań oficjalnych etui Apple do wszystkich iPhone’ów z serii 12. Widzimy na nich nazwy poszczególnych modeli. Najmniejszy z nich ma się rzeczywiście nazywać “iPhone 12 mini”, w co na początku nie chciało wierzyć większość użytkowników.

berrolia

iPhone 12 – nazwy wszystkich modeli

O tym, że Apple zamierza w tym roku wypuścić aż cztery modele iPhone’a 12 wiemy już w zasadzie od października zeszłego roku. Jeszcze do niedawna przyjmowało się, że będą się nazywać:

  • iPhone 12 (ekran o przekątnej 5,4″)
  • iPhone 12 Max (ekran o przekątnej 6,1″)
  • iPhone 12 Pro (ekran o przekątnej 6,1″)
  • iPhone 12 Pro Max (ekran o przekątnej 6,7″)

Dopiero kilka dni temu pojawiły się informacje, że najmniejszy z całej czwórki – model z ekranem o przekątnej 5,4 cala będzie się oficjalnie nazywał “iPhone 12 mini”. A następca iPhone’a 11 – również 6,1-calowy tańszy model z podwójną kamerą zostanie nazwany po prostu “iPhone 12”.

Plotki te może potwierdzać wrzucone dzisiaj na Twittera przez leakera o ksywie DuanRui zdjęcie, mające rzekomo przedstawiać naklejki na opakowaniach etui, wyprodukowanych przez Apple i przeznaczonych dla wszyskich czterech modeli iPhone’a 12.

To kolejny już przeciek zdający się potwierdzać, że tegoroczne iPhone’a bedą się nazywać następująco:

  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

Co ciekawe, skoro jeden model etui jest przeznaczony zarówno dla iPhone’a 12, jak i iPhone’a 12 Pro, to znaczy, że będą one miały dokładnie te same wymiary, a fizycznie różnić się będą, oprócz kolorów, jedynie tylną kamerą oraz, być może, skanerem LiDAR.

iPhone 12 – data premiery

Choć możliwe są co najmniej dwa scenariusze dotyczące daty premiery iPhone’a 12, z dość wysokim prawdopodobieństwem można powiedzieć, że konferencja Apple z prezentacją wszystkich tegorocznych flagowców odbędzie się 13 października.

Niedługo potem, bo już 16 października, ma się rozpocząć przedsprzedaż dwóch tańszych modeli (iPhone 12 mini i iPhone 12), które do pierwszych użytkowników trafią 23 października.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max maja trafić do sprzedaży dopiero w listopadzie.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: