Raport: 4 nowe iPhone’y jesienią 2020, wszystkie z 5G i tylną kamerą 3D

Tomek Czech   17 października 2019

Analitycy firmy Wedbush twierdzą, że przyszłej jesieni Apple może wprowadzić na rynek aż cztery nowe modele iPhone’a. Wszystkie mają mieć wsparcie dla 5G, tylną kamerę z sensorem 3D oraz tajemnicze „motion control”.

berrolia

iPhone 2020

Z informacji zdobytych przez analityków wynika, że w tej chwili Apple rozważa stworzenie czterech nowych iPhon’ów, które zostałyby zaprezentowane w przyszłym roku. Al źródła nie wykluczają, że lista to może zostać skrócona do trzech nowych modeli, jak w poprzednich latach.

Każdy z nich ma być wyposażony w modem 5G oraz tylny aparat z sensorem 3D i technologią ToF (time-of-flight).

Kamera 3D ToF pozwala na wielopunktowy pomiar odległości obiektów od aparatu. Odbywa się to przez pomiar czasu, w jakim światło lasera kamery dociera do danego obiektu.Nowość ta pozwoli nie tylko na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć z dużą głębią ostrości, ale również znacznie wpłynie na jakość i precyzję działania funkcji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość. Wirtualne obiekty będą mogły być dokładniej i lepiej pozycjonowane, co znacznie poprawi użytkowanie AR.

Analitycy Wedbush potwierdzają też, że w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek następcę iPhone’a SE. Jego premiery spodziewają się pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału 2020 r.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: