Bez ładowarki i słuchawek, ale za to z lepszym kablem Lightning – zobacz nowy przewód, który ma się znaleźć w komplecie z iPhonem 12

Tomek Czech   25 września 2020

W pudełku z iPhonem 12 najprawdopodobniej nie znajdziemy ani ładowarki, ale słuchawek, ale za to ma tam się pojawić nowy, lepszy kabel Lightning opracowany niedawno przez Apple. Do sieci wyciekły właśnie nowe zdjęcia tego przewodu.

berrolia

iPhone 12 z nowym kablem Lightning

Pierwsze informacje o tym, że Apple stworzyło i wyprodukowało już nowy kabel Lightning, który ma być sprzedawany w komplecie z iPhonem 12, pojawiły się w połowie lipca tego roku. Wtedy też zobaczyliśmy jego pierwsze zdjęcia. Wczoraj leaker “Mr White” udostępnił nowe zdjęcia, które dają nam jeszcze lepszy obraz tego, jak będzie wyglądał ten przewód.

Tak, jak kabel dołączany obecnie do iPhone’a, nowy przewód ma mieć końcówkę Lightning po jednej stronie i USB-C po drugiej. Zatem jeśli będziemy chcieli dokupić zasilacz, musimy pamiętać, żeby miał on port USB-C.

Ma to być ulepszony, pleciony przewód. Według informatorów, jest o 5 centymetrów dłuższy od standardowego kabla Lightning dołączanego do tej pory do iPhone’ów i jest od niego nieco grubszy, właśnie za sprawą plecionej konstrukcji, dzięki której byłby z pewnością bardziej trwały niż standardowy kabel z gumową powłoką.

Styki na końcówce Lightning wykonane są ze stopu rutenu, który charakteryzuje się wysoką twardość, wytrzymałość i odporność na korozję.

Mówi się też o takim scenariuszu, że nowy kabel nie trafi do pudełka z iPhonem 12, tylko będzie sprzedawany osobno, jak nowa, 20-watowa ładowarka, którą niedawno opracowała firma z Cupertino.

Spekuluje się również, że nowy kabel może trafić tylko do pudełek z iPhone’ami 12 z linii Pro.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: