iPhone 12 z szybszą ładowarką w pudełku – raport

Tomek Czech   25 czerwca 2020

Już kilkukrotnie słyszeliśmy, że w pudełku z iPhonem 12 możemy nie znaleźć słuchawek EarPods. Być może w zamian za to Apple doda do zestawu szybszą ładowarkę. Według leakera przedstawiającego się na Twitterze jako Mr White, do iPhone’a 12 będzie dołączona ładowarka o mocy 20 W.

berrolia

iPhone 12 z szybszą ładowarką 20 W

W ubiegłym roku Apple po raz pierwszy od premiery iPhone’a w 2007 r. dodało do pudełka ze swoim najnowszym flagowcem ładowarkę o mocy większej niż 5 W – w zestawie z iPhone’amu 11 Pro i 11 Pro Max znalazła się ładowarka o mocy aż 18 W. Taka sama, jaka rok wcześniej trafiła do zestawu z nowymi iPadami Pro.

Tańszy iPhone 11 nadal sprzedawany jest jednak ze starą ładowarką o mocy 5 W.

Według Mr White, w tym roku w pudełku z iPhonem 12 znajdziemy ładowarkę o mocy 20 W.

Nie wiadomo, czy – tak, jak rok temu – trafi ona jedynie do zestawu z iPhone’ami z serii Pro, czy też do dwóch tańszych modeli iPhone’a 12 (5,4″ i 6,1″).

Dodatkowa moc może się przydać nie tyle do tego, żeby iPhone’a 12 ładować szybciej niż zeszłoroczne modele z serii “11”, ale żeby utrzymać tę samą szybkość ładowania w sytuacji, gdy nowe flagowce będą wyposażone w bardziej pojemną baterię. Z przecieków wynika, że iPhone’y 12 z serii Pro mogą mieć akumulator o 10% bardziej pojemny niż ich poprzednicy. Dla przykładu, iPhone 12 Pro Max ma posiadać baterię o pojemności 4400 mAh (vs.  3969 mAh w iPhonie 11 Pro Max).

Premiera czterech modeli iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią – najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu lub październiku.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: