Kiedy premiera iPhone’a 12 – 30 września czy 13 października?

Tomek Czech   23 września 2020

Z każdym dniem coraz bardziej niecierpliwie czekamy na premierę iPhone’a 12. W ostatnich godzinach pojawiły się informacje o dwóch możliwych terminach – wrześniowym i październikowym.

berrolia

Scenariusz #1: premiera iPhone’a 12 jeszcze we wrześniu

Wczoraj wyciekło wewnętrzne wideo brytyjskiego operatora EE, w którym szef firmy, Marc Allera, mówi, że “od premiery iPhone’a 5G dzielą nas zaledwie dni”. Wcześniej spodziewaliśmy się, że Apple zaprezentuje iPhone’a 12 (z 5G) mniej więcej w połowie października. Od tej daty dzielą nas jeszcze trzy tygodnie, stąd pytanie, czy uprawnione byłoby stwierdzenie, że stanie się to “na dniach”.

I tutaj przypominamy sobie o spekulacjach, jakie zrodził jeden kadr z oficjalnego wideo prezentującego nowego iPada, którego Apple pokazało na zeszłotygodniowej konferencji. Pojawiła się tam data wydarzenia – 30 września 2020.

Od tej daty rzeczywiście dzieli nas zaledwie kilka dni.

Ale czy Apple zorganizowałoby aż dwie konferencje w jednym miesiącu, w przeciągu zaledwie dwóch tygodni? Jeśli następna konferencja miałaby się rzeczywiście odbyć 30 września, firma z Cupertino musiałaby poinformować o tym najpóźniej dzisiaj (nigdy nie ogłaszała swoich eventów z wyprzedzeniem mniejszym niż tydzień).

Scenariusz #2: premiera nowych iPhone’ów 13 października

O takiej dacie poinformował wczoraj Apple Insider, powołując się na anonimowe źródło u jednego z holenderskich operatorów komórkowych. Twierdzi on, że Apple zaprezentuje iPhone’a 12 na konferencji, która odbędzie się we wtorek, 13 października. Kilka dni później, w piątek, 16 października, miałaby ruszyć przedsprzedaż.

Ta data wydaje się bardziej prawdopodobna przede wszystkim ze względu na to, że dokładnie o takim terminie debiutu nowych iPhone’ów informował już przed miesiącem wiarygodny leaker Jon Prosser. Podawał on, że konferencja Apple odbędzie się w tygodniu rozpoczynającym się 12 października. Biorąc pod uwagę, że firma z Cupertino najczęściej organizuje swoje eventy we wtorek lub środę, spodziewaliśmy się, że konferencja odbędzie się 13 lub 14 października.

Prosser informował też, że przedsprzedaż dwóch tańszych wersji iPhone’a 12 ma ruszyć w piątek, 16 października, a do sklepów i rąk pierwszych użytkowników telefony mają trafić 23 października.  iPhone 12 Pro i 12 Pro Max mają się pojawić w sprzedaży dopiero w listopadzie.

Przypomnę, że Apple oficjalnie poinformowało, że premiera nowych iPhone’ów jest w tym roku opóźniona “o kilka tygodni”.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: