Photohop na iPada już dostępny

Tomek Czech   4 listopada 2019

Nieco ponad rok po zapowiedzi stworzenia pełnej wersji Photoshopa dla iPada, Adobe udostępniło swoją flagowy program na tablety z Cupertino. Aplikacja Adobe Photoshop jest już dostępna w App Store i można ją pobrać stąd.

berrolia

Photoshop dla iPada

W Photoshopie na iPadzie można otwierać i edytować pliki PSD za pomocą tych samych narzędzi, co na desktopie i uzyskać – jak twierdzi Adobe – “dokładnie ten sam efekt”. Interfejs aplikacji jest niemal identyczny, jak w wersji desktopowej. Program posiada oczywiście wsparcie dla warstw.

Ważną funkcją jest synchronizacja pomiędzy urządzeniami – dokumenty, na których pracujemy są automatycznie zapisywane w chmurze Adobe Cloud. Edycję zdjęcia rozpoczętą np. na laptopie możemy dokończyć w dowolnym momencie na iPadzie. Lub odwrotnie.

Wszystkie zasoby — takie jak czcionki, pędzle, kolory czy obrazy Adobe Stock — są dostępne w Bibliotekach Creative Cloud. Pliki programu Photoshop są zawsze zsynchronizowane. Zacznij przy biurku. Kontynuuj w podróży. Dokończ na kanapie.

W ostatnich tygodniach pojawiły się opinie profesjonalistów testujących Photoshopa dla iPada – wielu z nich twierdziło, że w wersji na tablet brakuje wielu kluczowych funkcji, które możemy znaleźć w wersji desktopowej. Według Johna Grubera, Adobe intensywnie pracuje nad nimi i ma w planach systematyczne wdrażanie ich do Photoshopa dla iPada w kolejnych miesiącach.

Aplikację “Adobe Photoshop” pobieramy z App Store na iPada za darmo, jednak żeby z niej korzystać konieczne jest wykupienie miesięcznej subskrypcji w cenie 47,99 zł. Jest dostępny 30-dniowy okres próbny.

Aplikacja jest kompatybilna z Apple Pencil 1. i 2. generacji. Adobe oficjalnie podaje, że działa na wszystkich iPadach Pro, iPadzie Air 2, iPadzie mini 5 oraz iPadzie 9,7″ 5. generacji z iPadOS 13.1. Z pewnością będzie działała również na iPadzie mini 5 oraz iPadach 9,7″ 6. i 7. generacji.

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: