Wybrane modele Sony Smart TV z 2018 i 2019 roku otrzymują wsparcie dla AirPlay2 i HomeKit

Łukasz Bernaczyk   5 grudnia 2019

Zgodnie z zapowiedzią Sony zaczęło stopniowo udostępniać uaktualnienie systemowe swoich telewizorów Smart TV, w ramach którego część modeli otrzyma wsparcie dla AirPlay 2 oraz HomeKit. Niestety, Europa musi jeszcze chwilę poczekać.

berrolia

Sony Smart TV z AirPlay 2 i HomeKit

W ramach uaktualnienia systemu Android 9 Pie, który zarządza smart-telewizorami Sony, użytkownicy uzyskują dostęp do strumieniowego przesyłania danych (AirPlay 2) z urządzeń Apple, takich jak iPhone, iPad czy Mac. Bezpośrednio ze sprzętów Apple możemy więc teraz przesyłać na telewizor i oglądać zdjęcia, filmy czy słuchać muzyki.

Kolejną funkcjonalnością, którą wprowadza uaktualnienie dla Sony Smart TV jest HomeKit. Pozwala ona na sterowanie telewizorami za pomocą aplikacji Dom na urządzeniach Apple.

Dodatkowo, uaktualnienie dla Sony Smart TV wprowadza także obsługę systemu odtwarzania dźwięku Dolby Atmos.

AirPlay 2 i HomeKit – wspierane modele Sony Smart TV

Uaktualnienie dostępne jest dla następujących modeli Sony Smart TV:

Europa chwilę poczeka

Wygląda na to, że Polacy, jaki i obywatele pozostałych państw europejskich będą musieli jeszcze chwilę poczekać, ponieważ obecnie uaktualnienie dostępne jest tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej. Wydaje się jednak, że pozostała część globu powinna otrzymać aktualizację szybciej, niż później.

Aby zaktualizować telewizor Sony Smart TV będzie należało nacisnąć przycisk pilota „HELP” i wybrać pozycję „Aktualizacja systemu”.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: