Apple przyznaje, że istnieje problem z wyłączającymi się MacBookami Pro 13” z 2019 i radzi, jak go rozwiązać

Łukasz Bernaczyk   5 grudnia 2019

W ostatnim czasie wielu użytkowników najnowszych 13-calowych MacBooków Pro narzekało na problem polegający na nieoczekiwanym wyłączaniem się komputera. Długie wątki na ten temat powstały na kilku forach, m.in. na oficjalnym forum Apple, czy na MacRumors. Apple przyznało, że problem rzeczywiście istnieje i udostępniło na swojej stronie wsparcia technicznego post opisujący działania, jakie powinien podjąć użytkownik MacBooka Pro 13″ z 2019 r. który doświadczył problemów z niespodziewanym wyłączaniem się laptopa. Procedura “naprawcza” jest bardzo prosta.

berrolia

Procedura naprawcza

Apple w dosłownie kilku punktach opisuje czynności, które trzeba wykonać, by pozbyć się usterki:

  1. Jeżeli bateria MacBooka Pro 13”(rok produkcji 2019) jest naładowana powyżej 90% należy włączyć komputer na zasilaniu bateryjnym i poczekać, aż naładowanie akumulatora spadnie poniżej 90%. Przy poziomie naładowania poniżej 90 procent przechodzimy do kolejnego kroku.
  2. Należy podłączyć laptopa do ładowarki.
  3. Zamknąć wszystkie otwarte aplikacje.
  4. Zamknąć pokrywę laptopa, by ten przeszedł w stan uśpienia.
  5. W takim stanie ładować MacBooka Pro nieprzerwanie przez 8 godzin.
  6. Po 8 godzinach ładowania należy zaktualizować system macOS.

Po wykonaniu tej procedury problemy z wyłączającym się laptopem powinny ustąpić. Jeżeli jednak tak się nie stanie, Apple radzi, by udać się ze sprzętem do autoryzowanego serwisu.

Wymieniłem baterię w iPhonie nie wychodząc z domu - skorzystaj z darmowej usługi „door-to-door”!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: