Apple wprowadza nowego 13-calowego MacBooka Pro – dwa razy szybszego od poprzedniego modelu

Tomek Czech   9 lipca 2019

Oprócz nowego MacBooka Air, Apple wprowadziło też dzisiaj do sprzedaży nową wersję podstawowego modelu 13-calowego MacBooka Pro, wyposażając go w Touch Bar i 4-rdzeniowe procesory Intela 8. generacji.

berrolia

Nowy MacBook Pro 13” (2019)

Podstawowy model MacBooka Pro 13”, tzw. „model Escape”, który do tej pory posiadał pasek fizycznych klawiszy funkcyjnych, został wyposażony w dostępny dotąd jedynie w droższych wersjach Touch Bar z Touch ID. W ofercie Apple nie ma już więc żadnego MacBooka Pro bez Touch Bara.

Nowy 13-calowy MBP otrzymał też 4-rdzeniowy procesor Intela 8. generacji, chip bezpieczeństwa T2, wsparcie dla „Hey, Siri” i ekran True Tone.

Ekran True Tone automatycznie dopasowuje balans bieli do otoczenia. Wyświetlany obraz dopasowywany jest już nie tylko do natężenie światła, ale też do jego temperatury barwowej, co ma dać wrażenie jeszcze bardziej naturalnych barw i pozwolić na wygodniejsze, mniej męczące wzrok korzystanie z komputera.

Apple twierdzi, że dzięki nowemu procesorowi, nowy MacBook Pro jest do dwóch razy szybszy niż poprzedni model (z czerwca 2017 r.).

Ceny nie zmieniły się – najtańsza wersja podstawowego modelu kosztuje 6499 zł, natomiast rozszerzona 7499 zł.

Nowego MacBooka Pro 13” (2019) można juz kupić na oficjalnej stronie Apple.

Komputer jest automatycznie objęty programem bezpłatnej naprawy/wymiany klawiatury.

Aktualizacja: jak podaje MacRumors, nowy MacBook Pro 13” posiada klawiaturę z mechanizmem motylkowym 3. generacji – dokładnie taką samą, w jaką wyposażony jest wprowadzony do sprzedaży w maju tego roku 15-calowy MacBook Pro. Według Apple, dzięki nowemu mechanizmowi użytkownicy unikną błędu podwójnego naciśnięcia klawisza lub braku reakcji klawiatury na przyciśniecie klawisza.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: