Apple wprowadza nowego, tańszego MacBooka Air (2019) z ekranem True Tone

Tomek Czech   9 lipca 2019

Dość niespodziewanie Apple wprowadziło dzisiaj do sprzedaży nowy, odświeżony model MacBooka Air z ekranem Retina. Zgodnie z zapowiedzią Tima Cooka, firma obniżyła cenę Aira o 100 dol., co w Polsce równa się obniżce o 500 zł.

berrolia

Nowy MacBook Air Retina (2019)

Nowy Air został wyposażony w wyświetlacz True Tone, który automatycznie dopasowuje balans bieli do otoczenia. Wyświetlany obraz dopasowywany jest już nie tylko do natężenie światła, ale też do jego temperatury barwowej, co ma dać wrażenie jeszcze bardziej naturalnych barw i pozwolić na wygodniejsze, mniej męczące wzrok korzystanie z komputera.

Nowe MacBooki Air, tak jak poprzednie modele, wprowadzone pod koniec 2018 r., posiadają procesory Intela 8. generacji, chip T2, Touch ID, większy gładzik, dwa porty Thunderbolt 3 (USB-C) oraz głośniejsze głośniki.

Cena podstawowego modelu została obniżona z 1199 dol. do 1099 dol. W Polsce: z 5999 zł do 5499 zł. Dla studentów jest on dostępny o kolejne 100 dol. (500 zł) mniej.

Nowego MacBooka Air (2019) można juz kupić na oficjalnej stronie Apple.

Komputer jest automatycznie objęty programem bezpłatnej naprawy/wymiany klawiatury.

Aktualizacja: jak podaje MacRumors, nowy MacBook Air posiada klawiaturę z mechanizmem motylkowym 3. generacji – dokładnie taką samą, w jaką wyposażony jest wprowadzony do sprzedaży w maju tego roku 15-calowy MacBook Pro. Według Apple, dzięki nowemu mechanizmowi użytkownicy unikną błędu podwójnego naciśnięcia klawisza lub braku reakcji klawiatury na przyciśniecie klawisza.

Apple wprowadziło też dzisiaj do sprzedaży nowy model 13-calowego MacBooka Pro.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: