Raport: W 2020 Apple po raz pierwszy wprowadzi na rynek aż cztery nowe iPhone’y, w tym tańszy model

Tomek Czech   9 lipca 2019

Kiedyś każdego roku Apple wprowadzało na rynek tylko jednego nowego iPhone’a, potem dwa, a w ostatnich latach nawet trzy. Według analityków JP Morgan w 2020 r. firma z Cupertino po raz pierwszy odda w nasze ręce aż cztery nowe iPhone’y – trzy flagowce i tańszy, “budżetowy” model. Ale raczej nie będzie to długo wyczekiwany iPhone SE 2.

berrolia

Nowe iPhone’y (2020)

Analitycy twierdzą, że w przyszłym roku Apple wprowadzi do sprzedaży trzy flagowe iPhone’y z ekranami OLED o rozmiarach:

  • 5,4″ (prawdopodobnie następca 5,8-calowego iPhone’a X/XS);
  • 6,1″ (następca 6,1-calowego iPhone’a XR);
  • 6,7″ (następca 6,5-calowego iPhone’a XS Max).

Takie same informacje podawał już w kwietniu Digitimes, potem potwierdził je Ming-Chi Kuo.

Według analityków JP Morgan, wszystkie trzy nowe modele z 2020 r. będą posiadały wsparcie dla 5G, natomiast Kuo przewiduje, że tylko dwa z nich, a następca iPhone’a XR zostanie wyposażony w modem 5G dopiero w 2021 r.

Tańszy model

Źródła JP Morgan podają też, że w przyszłym roku Apple zaprezentuje czwarty, “budżetowy” model. Ale raczej nie będzie on posiadał tej samej bryły i tej samej wielkości, co iPhone SE – ma być zbliżony wielkością i wyglądem do 4,7-calowego iPhone’a 8. Według informatorów, nie będzie wyposażony w ekran OLED i modem 5G.

Podobne informacje podawali w maju analitycy Barclays – twierdzili, że nowy, tańszy iPhone miałby być oparty na komponentach iPhone’a 8. Z kolei Economic Daily News donosił, że na początku 2020 r. Apple planuje wprowadzenie na rynek odświeżonej wersji iPhone’a 8,

iPhone 2019

Tymczasem premiera tegorocznych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu. Wszystko wskazuje na to, że rozmiary wyświetlaczy (jak i samych urządzeń) nie zmienią się w porównaniu z obecnymi flagowcami i będą to:

  • 5,8” OLED
  • 6,1” LCD
  • 6,5” OLED

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: