Raport: będzie nowy flagowy iPhone w mniejszym rozmiarze i z 5G. Będzie też model większy niż iPhone XS Max

Tomek Czech   17 czerwca 2019

Potwierdzają się informacje, że Apple planuje stworzenie mniejszego flagowego modelu iPhone’a. To świetna wiadomość dla osób lubiących mniejsze smartfony, przede wszystkim tych czekających na iPhone’a SE 2.

iPhone 2020 – nowe rozmiary i 5G

Analityk Ming-Chi Kuo pisze w swoim najnowszym raporcie, że w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek iPhone’y z wyświetlaczami OLED w trzech rozmiarach:

  • 5,4”
  • 6,1”
  • 6,7”

Pierwszy z nich byłby zatem mniejszy od iPhone’a XS, który posiada ekran o przekątnej 5,8 cala. 5,4-cala to prawdopodobnie niewiele więcej niż wynosiłaby przekątna ekranu edge-to-edge w obudowie iPhone’a 5/5s/SE.

Model 6,7” byłby z kolei większy od iPhone’a XS Max wyposażonego w wyświetlacz 6,5”.

Przekątna ekranu trzeciego modelu nie zmieniłaby – iPhone XR posiada ekran 6,1”.

Identyczne informacje podawał w kwietniu tego roku tajwański Digitimes.

Według Digitmes, ekran w modelu 5,42” ma być dodatkowo wykonany w technologii Y-Octa (zaawansowany AMOLED od Samsunga) lub TOE touch od LG, dzięki czemu byłby cieńszy, lżejszy i tańszy.

Ming-Chi Kuo twierdzi, że modele 5,4” i 6,7” bedą wyposażone w modem 5G, natomiast tańszy model 6,1” otrzyma wsparcie dla 5G w 2021 r.

Ming-Chi Kuo spodziewa się, że Apple opracuje swój własny modem 5G do 2022-2023 roku.

iPhone 2019

Premiera tegorocznych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu. Wszystko wskazuje na to, że rozmiary wyświetlaczy (jak i samych urządzeń) nie zmienią się w porównaniu z obecnymi flagowcami i będą to:

  • 5,8” OLED
  • 6,1” LCD
  • 6,5” OLED

Gadżet Dnia: Inteligentna folia okienna Pronoff (HomeKit)

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: