Raport: będzie mniejszy flagowy iPhone w 2020. Będzie też model większy od iPhone’a XS Max

Tomek Czech   2 kwietnia 2019

Wczoraj pisaliśmy, że Apple zapowiedziało wprowadzenie na rynek iPhone’a SE+. To był oczywiście primaaprillisowy żart. Ale dzisiaj już całkowicie na poważnie – Digitimes podaje, że w przyszłym roku Apple rzeczywiście może wprowadzić na rynek mniejszego iPhone’a – mniejszego od najmniejszego z trzech obecnych flagowców, czyli iPhone’a XS.

berrolia

iPhone’y 2020

Według Digitimes, w 2020 r. Apple kolejny raz zaprezentuje trzy nowe iPhone’y, ale tym razem wszystkie będą już wyposażone w ekran OLED (tegoroczny iPhone XR posiada ekran LCD).

Nowe iPhone’y mają mieć następującej wielkości wyświetlacze:

  • 5,42”
  • 6,06”
  • 6,67”

Pierwszy z nich byłby zatem mniejszy od iPhone’a XS, który posiada ekran o przekątnej 5,8 cala. Model 6,67” byłby z kolei większy od iPhone’a XS Max wyposażonego w wyświetlacz 6,5”.

Trzeci z obecnych flagowców, iPhone XR, posiada ekran 6,1”.

Dodatkowo, ekran w modelu 5,42” ma być wykonany w technologii Y-Octa (zaawansowany AMOLED od Samsunga) lub TOE touch od LG, dzięki czemu będzie cieńszy, lżejszy i tańszy.

Jeśli chodzi o tegoroczne iPhone’y, według Digitimes będą one posiadały dokładnie takiej samej wielkości wyświetlacze wykonane w tej samej technologii, co modele z 2018 r., czyli:

  • 5,8” OLED
  • 6,1” LCD
  • 6,5” OLED

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

 

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: