EZVIZ DP1 – Inteligentny wideodzwonek, jakiego jeszcze nie widziałeś

Dawid Olczak   2 kwietnia 2019

Inteligentne wideodzwonki to z pewnością jedne z ciekawszych urządzeń współczesnego smart home. Możliwość szybkiego i wygodnego sprawdzenia na naszym iPhonie, kto aktualnie znajduje się przed naszymi drzwiami, może spodobać się nie tylko osobom, które często odwiedza kurier lub listonosz. Urządzenie to może być szczególnie przydatne dla osób niepełnosprawnych, rodzin, które posiadają małe dzieci, osób starszych, czy w końcu ludzi takich jak ja, które bardzo dużo podróżują.

berrolia

EZVIZ (jeszcze) bez wparcia dla HomeKit

Już na początku mojego artykułu postanowiłem wspomnieć Wam o pewniej małej niedogodności wszystkich kamer produkowanych przez firmę Ezviz (pewnie wielu z Was tak to będzie postrzegać). Mam na myśli brak wsparcia dla obsługi protokołu Apple HomeKit. Sam troszkę nad tym ubolewałem, lecz po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że choć fajnie takie wsparcie mieć, nie jest ono akurat w tym przypadku niezbędne. Miałem okazję przetestować kilka podobnych kamer, więc wiem co mówię.

Dobrym przykładem wspaniałej kamery domowej, która posiada wsparcie HomeKit, ale w niewielkim stopniu zwiększa to jej funkcjonalność, jest kamera Netatmo Welcome, którą miałem okazję dla Was recenzować. W praktyce wygląda to tak, że w HomeKit dostajemy tylko możliwość podglądu obrazu i ewentualnie mamy dostęp do czujnika ruchu. Dlatego wszystkie pozostałe najważniejsze funkcje inteligentych kamer zawsze będziemy musieli obsługiwać za pomocą aplikacji producenta.

Więc, moim zdaniem, w przypadku wideodzwonków fajnie jest wyposażyć się w urządzenie ze wsparciem dla HomeKit, ale jeżeli dany produkt go nie posiada, to nie jest to wielka strata.

Wideodzwonek EZVIZ DP1 – opis produktu

Wideodzwonek Ezviz DP1 łączy funkcje tradycyjnego wizjera drzwiowego, kamery i dzwonka w jednym inteligentnym urządzeniu. Wyświetlacz dotykowy LCD 4,3” i kamera HD o kącie widzenia 124° pozwala na szybki podgląd tego, kto aktualnie znajduję się przed Twoimi drzwiami. Kiedy odwiedzający wciska przycisk dzwonka, kolorowy wyświetlacz od razu się włącza, gdy podchodzisz do drzwi, aby sprawdzić kto dzwoni.

Lecz to nie jedyne zalety opisywanego przeze mnie urządzenia.

Jedną z najciekawszych funkcjonalności jest funkcja automatycznego wykrywania obecności ludzi znajdującymi się przed naszymi drzwiami. Ezviz DP1 samodzielnie przechwytuje obrazy i gdy ktoś znajduję się przy drzwiach, w czasie rzeczywistym przesyła alerty do Twojego iPhone’a.

Aplikacja pozwala również na podgląd na żywo oraz przeglądanie archiwum, odbiór powiadomienia o zdarzeniu, zrobienie zdjęcia lub filmu aktualnie oglądanej sceny na smartfonie, rozmowę z osobą na miejscu, zbliżenie cyfrowe, wybór jakości obrazu, a także dostęp do podstawowych ustawień kamery. Możesz również udzielić dostępu do kamery koledze z pracy lub rodzinie.

Dzięki szerokokątnemu obiektywowi 124° i obrazie w jakości HD 720P można łatwo zobaczyć wszystkie szczegóły tego, co dzieje się za drzwiami także w nocy. Kamera DP1 posiada funkcję Dzień/Noc, która automatycznie włącza odpowiedni tryb i zapewnia wyraźny obraz nawet w ciemności.

Wbudowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 4600 mAh zapewnia długi czas pracy przy minimalnym zużyciu energii.

Podsumowanie

Ezviz DB1 to z pewnością jeden z najciekawszych inteligentnych wideodzwonków na rynku, który oferuje wsparcie dla Google Home i Alexa. Nieoficjalnie dowiedziałem się również, że producent nie wyklucza wprowadzenia wsparcia dla technologii HomeKit do swoich aktualnie oferowanych produktów. Jednak, jak powiedziałem wcześniej, w przypadku kamer HomeKit nie wprowadza to szczególnie spektakularnych funkcjonalności.

Więcej informacji o wideodzwonku Ezviz DP1 znajdziesz w ThinkStore.

Pamiętaj: kupując w ThinkStore, wspierasz ThinkApple.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: