Apple może wprowadzić na rynek iPhone’a SE 2 opartego na komponentach iPhone’a 8 – raport

Tomek Czech   27 maja 2019

Na podstawie swojej ostatniej podróży do Azji i rozmowach z firmami wchodzącymi w skład łańcucha dostaw Apple, analitycy Barclays twierdzą, że firma z Cupertino może wprowadzić do sprzedaży długo wyczekiwanego iPhone’a SE 2.

iPhone SE 2… dopiero w 2020?

Według analityków, kilku poddostawców Apple wspomniało o możliwości pojawienia się na rynku iPhone’a SE 2. Miałby być oparty na komponentach iPhone’a 8 i mieć premierę na początku 2020 r.

Zgrywa się to z informacją, którą niedawno podał Economic Daily News, o tym, że Apple planuje wprowadzenie na rynek odświeżonej wersji iPhone’a 8, który miałby trafić do sprzedaży właśnie na początku następnego roku – w marcu 2020 r.

Poddostawcy nie mają pełnego obrazu, bo wiedzą tylko, jakie części zamawia od nich Apple. Może więc rzeczywiście chodzić jedynie o ulepszoną wersję iPhone’a 8, ale równie dobrze w Cupertino mogą się przygotowywać do stworzenia zupełnie nowego modelu (opartego jedynie na komponentach iPhone’a 8), czyli kolejnej Special Edition – SE 2.

iPhone SE 2 czy nowy iPhone 8?

Analitycy Barclays nie zdobyli więcej informacji na temat iPhone’a SE 2, natomiast według Economic Daily News, odświeżony iPhone 8 będzie wyposażony w najnowszy procesor A13, a podstawowa wersja będzie miała dysk o pojemności 128 GB.

Do wnętrza telefonu ma trafić wiele innych, nowych komponentów (m.in. całkowicie przeprojektowana płyta główna), ale wygląd ma się nie zmienić – będzie to dalej ta sama konstrukcja z ekranem LCD 4,7”, szerokimi ramkami i Touch ID. Tylna kamera nadal będzie pojedyncza.

Ceny będą się zaczynały już od 649 dolarów. Nowy iPhone 8 miałby więc powalczyć o udziały w rynku smartfonów tańszych niż te z segmentu ultra-premium ($800+), czyli tego, w którym mieszczą się flagowce z Cupertino.

Obecnie Apple sprzedaje iPhone’a 8 za 599 dol. (2979 zł) w podstawowej wersji 64 GB.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: