Raport: wszystkie tegoroczne iPhone’y bez 3D Touch

Tomek Czech   28 maja 2019

Powołując się na źródła w łańcuchu dostaw Apple, analitycy Barclays twierdzą, że żaden z tegorocznych nowych iPhone’ów nie będzie posiadał 3D Touch. Prawdopodobnie zostanie ono zastąpione przez Haptic Touch.

berrolia

iPhone 2019 bez 3D Touch?

Już w zeszłym roku analitycy Barclays przepowiadali, że nowe iPhone’y z 2019 r. nie będą wyposażone w technologię rozpoznawania siły nacisku palca na ekran. Teraz, po kolejnej wizycie w Azji i dotarciu do źródeł w łańcuchu dostaw Apple, potwierdzają te prognozy.

Ale nie tylko oni przepowiadają możliwy koniec 3D Touch. W styczniu tego roku o takim scenariuszu pisał również The Wall Street Journal. We wszystkich nowych flagowcach 3D Touch miałoby być zastąpione przez Haptic Touch – technologię, którą Apple zastosowało na razie jedynie w iPhonie XR.

Być może Cupertino rzeczywiście wycofuje się ze stosowania technologii 3D Touch. Ma ona co prawda wielu zwolenników, ale jest też duża grupa osób, która w ogóle z niej nie korzysta. W dalszym ciągu nie posiadają jej iPady. 3D Touch podnosi cenę urządzeń i sprawia, że ich produkcja jest trudniejsza.

Wszystkiego dowiemy się najprawdopodobniej we wrześniu, kiedy spodziewana jest premiera nowych iPhone’ów.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: