Flagowy “iPhone 11” z potrójną kamerą, następca iPhone’a XR z podwójną. 3D Touch może zniknąć całkowicie – raport

Tomek Czech   11 stycznia 2019

The Wall Street Journal podaje dzisiaj, że w tym roku, jak w ubiegłych dwóch latach, Apple wprowadzi na rynek trzy nowe modele iPhone’a – następców iPhone’a XS i XS Max z ekranem OLED oraz następcę iPhone’a XR, który dalej będzie wyposażony w wyświetlacz LCD. Apple miało się zdecydować na taki ruch, żeby nie podwyższać ceny najtańszego modelu (co musiałby się stać, gdyby również on otrzymał ekran OLED).

berrolia

“iPhone 11” (2019) z potrójna kamerą

Według informatorów WSJ, topowy model, następca iPhone’a XS Max, zostanie wyposażony w tylną kamerę z trzema obiektywami. Taką informacje podawał też niedawno znany leaker Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks). 

Oznaczałoby to powrót do sytuacji znanej z iPhone’a 7/Plus i 8/Plus, kiedy mniejszy model 4,7″ posiadał o jeden obiektyw mniej w tylnej kamerze niż większy model 5,5″.

WSJ podaje, że dwa pozostałe modele z 2019 r. mają być wyposażone w tylną kamerę z dwoma obiektywami. Oznaczałoby to, że następca iPhone’a XR, w odróżnieniu od swojego poprzednika, posiadałby podwójna kamerę z zoomem optycznym.

Informatorzy gazety twierdzą też, że Apple może całkowicie pozbyć się 3D Touch – miałoby zniknąć również z dwóch nowych flagowców i być zastapione Haptic Touch, jak obecnie w iPhonie XR.

Według WSJ, w 2020 r. wszystkie nowe iPhone’y mają już być wyposażone w ekran OLED.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: