Analitycy przepowiadają przyszłość Apple na 2019: wszystkie iPhone’y bez 3D Touch, nowe słuchawki AirPods 2 oraz tańszy HomePod

Łukasz Bernaczyk   28 sierpnia 2018

Ekipa analityków z Barclays wybrała się w podróż po Azji i odbyła serię spotkań z przedstawicielami firm, należących do łańcucha dostaw Apple. Teraz publikują raport z wyprawy.

berrolia

Blayene Curtis wraz z współpracownikami, bazując na wypowiedziach pracowników firm produkujących lub dostarczających podzespoły do urządzeń Apple, opracowali bardzo ciekawy raport dla inwestorów. Dotyczy on przyszłorocznych produktów z Cupertino i zdradza kilka interesujących szczegółów:

Wszystkie iPhone’y 2019 bez technologii 3D Touch

Inny znany analityk – Ming-Chi Kuo, podawał wcześniej, że już tegoroczny iPhone LCD 6,1”, jako wersja budżetowa, zostanie pozbawiony 3 Touch.

Specjaliści z Barclay piszą, że w przyszłym roku funkcja ta zniknie również z dwóch pozostałych modeli iPhone’ów LED 5,8” i 6,5”.

Moim zdaniem takie posunięcie w przypadku tych dwóch ostatnich iPhone’ów nie do końca ma sens i osobiście wolałbym, by jednak 3D Touch pozostał w telefonach Apple. Nie jest to może technologia, bez której nie da się żyć, ale mimo wszystko znacznie ułatwia operowanie iPhone’em.

AirPods 2 zobaczymy dopiero w czwartym kwartale 2019 r.

Według raportu dla inwestorów, słuchawki AirPods 2 to dość odległa przyszłość. Mają one bowiem mieć premierę w ostatnim kwartale 2019 roku. W międzyczasie zobaczymy nowe etui do słuchawek Apple, które będzie ładowane bezprzewodowo oraz matę ładującą AirPower.

Zapowiadane na przyszły rok AirPods 2 mają obsługiwać technologię „Hey Siri”, pozwalającą wywoływać asystenta głosowego Apple bez fizycznego wciskania jakiegokolwiek przycisku.

Nie wiemy, czy słuchawki otrzymają nowy chip W2, czy funkcja „Hey Siri” zostanie wprowadzona programowo, przy użyciu obecnego procesora W1.

Ponadto słuchawki AirPods 2 mają być wodoodporne. W jakim zakresie – nie wiadomo.

W 2019 roku Apple zaprezentuje tańszą wersję głośnika HomePod

Głośnik HomePod powoli zdobywa coraz większą część rynku audio, ale by sięgnąć też do tych mniej zamożnych kieszeni, w 2019 r. Apple ma pokazać nowy, tańszy model.

Autorzy raportu wspominają, że być może taki bezprzewodowy głośnik nie będzie sygnowany logo Apple, lecz Beats. Ma on również obsługiwać technologię „Hey Siri”, a szacowana cena może mieścić się w przedziale 149-199 dolarów.

Czy zawarte w raporcie Barclay informacje okażą się prawdziwe, dowiemy się dopiero za rok. Jak dla mnie AirPods 2 i tańszy HomePod to bardzo obiecujące tematy, natomiast wolałbym, żeby Apple nie usuwało 3d Touch z iPhone’a!

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: