Mata AirPower za 149 dol. i nowe etui do AirPods kompatybilne z każdą ładowarką Qi – raport

Łukasz Bernaczyk   15 sierpnia 2018

Jeśli tak jak ja, lubisz technologię bezprzewodowego ładowania, te informacje Cię zainteresują – dowiedzieliśmy się właśnie kilka nowych szczegółów na temat dwóch nowych produktów Apple, których premiery spodziewamy się już niedługo: maty AirPower i nowych AirPodsów.

berrolia

AirPower

AirPower – mata do ładowania bezprzewodowego wielu urządzeń jednocześnie, to produkt, który Apple pokazał już prawie rok temu, obiecując, że w 2018 roku trafi on na sklepowe półki.

Chiński Chongdiantou, powołując się na rzekome „wtyki w przemyśle produkcyjnym” podał, że cena AirPower będzie wynosiła 149 dolarów.

Takie były wcześniejsze przypuszczenia Marka Gurmana z Bloomberga, który podał dokładnie tą samą kwotę, o czym pisaliśmy tutaj.

Jeśli kwota ta okaże się prawdziwa, to w Polsce przełoży się to na około 700 zł. Bezprzewodowa mata ładująca od Apple jest wprawdzie innowacyjnym urządzeniem, ale czy wartym aż takich pieniędzy?

Nowe etui do AirPods

AirPods – słuchawki bezprzewodowe od Apple, już niedługo mają stać się jeszcze lepszym produktem. Stanie się tak między innymi za sprawą nowego etui do ładowania słuchawek. Zostanie ono bowiem wyposażone w technologię ładowania bezprzewodowego zgodną z uniwersalnym standardem Qi.

Informację taką podał również Chongdiantou, powołując się na anonimowe źródła w łańcuchu dostaw podzespołów do produktów Apple.

Zgodność ze standardem Qi oznacza, że nowe etui do AirPodsów naładujemy nie tylko oficjalną ładowarką Apple (jak Apple Watcha), ale także ładowarkami innych producentów.

Premiera obydwu urządzeń spodziewana jest jesienią (najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu).

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: