Raport: iPhone 12 będzie wyposażony w specjalne magnesy – najprawdopodobniej do wygodniejszego ładowania na AirPower

Łukasz Bernaczyk   12 sierpnia 2020

Ostatnie przecieki z chińskiego łańcucha dostaw Apple sugerują zastosowanie okręgu z magnesów dookoła cewki indukcyjnej iPhone’a 12. Możliwe jest, że firma z Cupertino zainstaluje taki magnetyczny okrąg, by w przyszłości iPhone’a łatwiej było pozycjonować na słynnej ładowarce AirPower.

berrolia

iPhone 12 z magnetycznym okręgiem na pleckach

Youtuber i leaker EverythingApplePro opublikował w sieci wiadomość rzekomo pochodzącą od jednego z dostawców w Chinach, jakoby w tylnej części iPhone’a 12 miał się znaleźć układ magnesów ułożonych w okrąg.

Takie ułożenie magnesów na tylnej, wewnętrznej ściance iPhone’a, wokół cewki indukcyjnej sugeruje, że miałyby one ułatwiać automatyczne pozycjonowanie telefonu na ładowarce bezprzewodowej. Tak, jak ma to miejsce w przypadku Apple Watcha. Magnesy zapewniają łatwiejsze umieszczenie zegarka na ładowarce i zapobiegają ześlizgnięciu się z niej przez mikrodrgania wywołane ładowaniem indukcyjnym.

Według EverythingApplePro magnesy znajdą się też w oryginalnych etui od Apple.

Będzie wielki powrót AirPower?

AirPower to słynna mata bezprzewodowa od Apple, zapowiedziana w 2017  r. Jej unikatowość miała polegać na tym, że urządzenie miało ładować bezprzewodowo nawet trzy urządzenia Apple jednocześnie, bez względu na ich rozmieszczenie na macie.

Kilkanaście miesięcy później projekt AirPower umarł, by w marcu tego roku powrócić zza światów.

Uwzględniając informacje o magnetycznym okręgu w iPhone’ach 12 wokół cewki indukcyjnej, całkiem możliwe jest, że podobne magnesy znajdą się w AirPower, by użytkownikom było łatwiej układać urządzenia na macie ładującej, jednocześnie pozycjonując je w najefektywniejszy sposób tak, by odległość cewki indukcyjnej w ładowarce do cewki indukcyjnej w iPhonie 12 była jak najmniejsza.

Czy magnesy w kształcie okręgu rzeczywiście znajdą się w iPhone’ach z linii “12” przekonamy się najprawdopodobniej już we wrześniu, podczas konferencji Apple.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: