Taki iPhone po prostu rozwaliłby system – nowy koncept iPhone’a SE 2 (wideo)

Tomek Czech   11 grudnia 2019

Co tu dużo mówić – gdyby powstał taki iPhone SE 2, Apple nie nadążałyby z produkcją nawet, gdyby zwiększyło swoje moce produkcyjne o 100% czy 200%. Niezwykle popularny rozmiar i dizajn iPhone’a SE plus ekran edge-to-edge plus świetna podwójna kamera z iPhone’a 11 – to po prostu marzenie wielu (bardzo wielu!) fanów Apple. Czy taki telefon powstanie?

berrolia

iPhone SE 2 i iPhone 12 (Pro) – 2020

Zapomnijmy o tym, że Apple stworzy bezramkowego iPhone’a w rozmiarze iPhone’a SE, w dodatku z podwójna kamerą. Po pierwsze, jest to fizycznie niemożliwe, bo wszystkie komponenty (np. przednia kamera TrueDepth z Face ID czy podwójna tylna kamera) nie zmieściłyby się w tak małej obudowie. Po drugie, taki telefon nie kosztowałby 399 dol. (jak iPhone SE w momencie premiery), tylko mniej więcej dwa razy tyle. No i wiemy, że iPhone SE 2, który ma mieć premierę w marcu 2020 r. wyglądem będzie raczej przypominał iPhone’a 8.

Czyli wszystko stracone? Niezupełnie.

Wiele doniesień wskazuje na to, że mniej więcej właśnie tak będzie wyglądał… iPhone 12 Pro (oczywiście bez minijacka, który pojawia się w poniższym wideo i ze starym, dobrym notchem, a nie dziurą w ekranie). Apple ma wrócić do dizajnu iPhone’a 4/5 z ostrymi, ściętymi krawędziami. Tylko to nie będzie mały telefon – według wielu doniesień iPhone 12 Pro będzie miał ekran 6,1 cala, a iPhone 12 Pro Max – aż 6,7 cala. No i oczywiście nie będzie tani, tylko najprawdopodobniej jeszcze drożysz niż obecne flagowce.

Ale…, Apple ma też podobno w planach na przyszły rok stworzenie mniejszego, budżetowego iPhone’a z ekranem 5,4 cala, czyli mniejszym niż wszystkie nowe modele z dwóch ostatnich lat.  Ten telefon na pewno będzie miał ekran edge-to-edge i podwójną kamerę. Dzięki bezramkowej konstrukcji z pewnością nie będzie wiele większy niż iPhone SE. Jedynym znakiem zapytania jest dizajn – czy ten model również będzie przypominał wyglądem starsze iPhone’y z ostrymi krawędziami? Jest duża szansa, że nie, że zachowa dizajn obecnych flagowców. Nie należy się też spodziewać ceny niższej niż 650-700 dol. (czyli około 3500 zł).

Tymczasem, w oczekiwaniu na przyszłoroczne iPhone’y rzućcie okiem na koncept iPhone’a SE 2, o którym wspomniałem na początku. Warto dodać, że został stworzony przez Huberta Jerechowicza.

ZENS Liberty Glass Edition - już dostępna w Polsce!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: