9 na 10 najpopularniejszych smartfonów w USA w okresie świątecznym to iPhone’y

Tomek Czech   7 stycznia 2020

Z danych firmy analitycznej Flurry Analytics wynika, że iPhone 11 był najczęściej kupowanym smartfonem w Stanach Zjednoczonych w okresie świątecznym. Ale to nie koniec dobrych wieści dla Apple – na liście dziesięciu najpopularniejszych modeli smartfonów, dziewięć pierwszych miejsc zajmują telefony firmy z Cupertino.

berrolia

Najpopularniejsze smartfony w USA

Dane przeanalizowane przez Flurry obejmują aktywacje nowych smartfonów w Stanach Zjednoczonych w okresie od 25 do 31 grudnia 2019 r. Dziewięć pierwszych miejsc na liście 10 najczęściej aktywowanych modeli zajmują iPhone’y.

Pierwsze miejsce zajmuje najtańszy z trzech aktualnych flagowców – iPhone 11. Na drugim znalazł się jego poprzednik z 2018 r. – iPhone XR.

Uwagę zwraca popularność znajdującego się na trzecim miejscu iPhone’a 7, czyli telefonu, który swą premierę miał ponad trzy lata temu. W pierwszej dziesiątce widzimy też iPhone’a 6 Plus (siódme miejsce) – model z 2014 roku!

Piąte miejsce zajmuje iPhone 11 Pro Max. Wśród dziesięciu najpopularniejszych modeli nie znalazł się drugi z najnowszych flagowców – iPhone 11 Pro.

Jedyny smartfon innego producenta niż Apple w tym zestawieniu to Xiaomi Mi 4 LTE, który zajął ostatnie, 10. miejsce.

10 najpopularniejszych smartfonów na świecie w 2018

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: