“Więcej energii!” – marka Xtorm wchodzi do ThinkStore

Tomek Czech   6 lutego 2020

W ThinkStore od dawna mieliśmy na oku produkty marki Xtorm, które wzbudzały nasze zainteresowanie bardzo pozytywnymi recenzjami, świetnym dizajnem (nagrodzonym m.in. prestiżową Red Dot Design Award), legendarną już wytrzymałością czy zastosowaniem ciekawych rozwiązań technologicznych. Niektóre z nich testowaliśmy sami, z bardzo zadowalającym rezultatem. Niektórych sami używaliśmy od pewnego czasu i wiemy, że nie zamienilibyśmy ich na akcesoria żadnej innej firmy.

Dlatego bardzo miło nam poinformować, że dzisiaj wprowadzamy do ThinkStore produkty marki Xtorm.

berrolia

Xtorm

Powstała w 2008 roku marka Xtorm jest częścią holenderskiej firmy Telco Accessories B.V. Projektuje, produkuje i wprowadza na rynek innowacyjne, uniwersalne rozwiązania ładowania mobilnego, również solarnego. Produkty Xtorm są dostępne już w ponad 70 krajach.

Xtorm często przedstawia się jako “dostawca dedykowanych systemów zasilania do urządzeń Apple”. Pod tym kątem projektuje znaczną część swoich produktów, wiele z nich posiada certyfikat MFi. Producent zdaje sobie sprawę, że to właśnie użytkownicy sprzętów Apple docenią świetne wykonanie, precyzyjne wykończenie, trwałość, świetny, oszczędny dizajn i niezawodność działania – na co twórcy marki kładą szczególny nacisk.

Wszystkie urządzenia marki posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem i przeładowaniem. Xtorm jest tak bardzo pewien niezawodności ogniw w swoich powerbankach, że daje na nie dodatkowy rok gwarancji (razem ze standardową gwarancją robią się więc nam trzy lata okresu gwarancyjnego).

Xtorm jest też doceniany przez pasjonatów podróżowania i sportów ekstremalnych. Wszystkie produkty są niezwykle wytrzymałe, a w ofercie firmy znajduje się również wiele rozwiązań solarnych (maty ładujące czy powerbanki). Produkty Xtorm towarzyszą na przykład załodze Sailing Poland pływającej jachtem Volvo Ocean 65 – wykorzystywana jest na nim głównie technologia Sun Power zastosowana w matach solarnych, która dostarcza energii ze słońca bezpośrednio do urządzeń mobilnych i powerbanków.

Zobaczcie krótki przegląd najciekawszych akcesoriów Xtorm.

Powerbanki

Szczególną uwagę należy zwrócić na powerbanki klasy premium z serii XB3. Wspierają technologię szybkiego ładowania Power Delivery i Quick Charge 3.0, posiadają porty USB-C, jak również dołączone kable USB-C, a moc do 60W pozwala z łatwością ładować nawet MacBooki czy inne laptopy. Ładowanie samego powerbanka też odbywa się niezwykle szybko.

W ofercie znajdziemy również powerbanki z popularnej serii Fuel 3 o pojemnościach od 5000 mAh do 20000 mAh, powerbanki oferujące ładowanie bezprzewodowe czy powerbanki solarne.

Są też bardzo użyteczne powerbanki z portami AC, wykorzystujące napięcie do 220 V, czyli takie, do których możemy podpiąć tradycyjną wtyczkę. Umożliwia to podładowanie dowolnego urządzenia poza domem, w tym drona czy hulajnogi elektrycznej. Sztandarowym przykładem jest tu słynny powerbank XTORM Brick AC 23200 mAh. Z koeli Xtorm Pro Powerbank, o bardzo dużej pojemności 41600 mAh, dysponuje dwoma międzynarodowymi gniazdami AC.

Rozwiązania solarne

Poza wspomnianymi powerbankami, które mogą być ładowane energią słoneczną, Xtorm oferuje też maty solarne z mocą wyjściową do 21W, które są prostym, wygodnym i efektywnym rozwiązaniem na przykład dla aktywnych turystów, spędzających dużo czasu w podróży, na pieszych wędrówkach czy na świeżym powietrzu z dala od gniazdek elektrycznych.

Pady indukcyjne (ładowarki bezprzewodowe)

Wśród akcesoriów Xtorm znajdziemy też pojedyncze i podwójne ładowarki bezprzewodowe z elementami antypoślizgowymi i szybkim ładowaniem do 10W. Stylowe, ze wszystkimi niezbędnymi zabezpieczeniami. Dzięki smukłej konstrukcji nie zajmują wiele miejsca w plecaku czy torbie podróżnej, jeśli potrzebujemy zabrać je ze sobą.

Stacje ładowania – power huby

Wieloportowe stacje ładujące to bardzo ciekawe pozycje w ofercie Xtorm. Świetnie sprawdzają się zarówno w biurze, jak i w domu. Sztandarowym produktem jest tutaj Xtorm XPD20 Edgepower hub pozwalający na jednoczesne ładowanie nawet czterech urządzeń, wyposażony w dwa porty USB-C PD (60W i 30W) oraz dwa porty USB z technologią Quick Charge 3.0. Dzięki unikalnemu układowi Smart IC, dystrybucja prądu jest automatycznie optymalizowana, gdy podłączonych jest wiele urządzeń.

Kable

W przypadku kabli Xtorm od razu rzuca się w oczy to, że postawiono tu duży nacisk na ich wytrzymałość – przewody zostały zaprojektowane tak, by wytrzymać zużycie spowodowane intensywnym eksploatowaniem. Kable z najnowszej serii Solid Blue składają się z wielowarstwowego kompozytu zawierającego tkany nylon i włókno DuPont Kevlar. Producent udziela na nie dożywotniej gwarancji.

Oczywiście Xtorm oferuje przewody ze wszystkimi najpopularniejszymi i najbardziej potrzebnymi końcówkami, jak Lightning (MFi), USB-C czy micro USB.

Huby USB-C

Oprócz tradycyjnych hubów USB-C w ofercie Xtorm znajdziemy miedzy innymi ciekawy hub 6-in-one z eleganckiej i innowacyjnej serii Connected, który posiada funkcję ładowania bezprzewodowego.

***

Wszystkie akcesoria Xtorm, które dodaliśmy dzisiaj do oferty ThinkStore znajdziecie tutaj.

Dystrybutor marki Xtorm zdradził nam, że w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać premiery nowych, “ekscytujących” produktów. Oczywiście natychmiast dołączymy je do naszej oferty.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: