iPhone i Apple Watch wkrótce zastąpią kluczyk do samochodu – nowa funkcja w iOS 13.4

Tomek Czech   6 lutego 2020

W udostępnionej wczoraj pierwszej becie iOS 13.4 pojawiała się funkcja Car Key, która umożliwi otwarcie i uruchomienie samochodu za pomocą iPhone’a lub Apple Watcha. Informację o nowej funkcjonalności w udostępnionej wczoraj deweloperskiej becie znaleźli redaktorzy 9to5mac.

berrolia

Car Key w iOS 13.4

Funkcja Car Key ma działać z samochodami kompatybilnymi z NFC. Wystarczy, że odpowiednio skonfigurowany iPhone lub Apple Watch znajdzie się obok auta, żeby urządzenie mogło służyć jako kluczyk, którym można otworzyć, zamknąć lub uruchomić samochód.

Z informacji znalezionych w kodzie iOS 13.4 wynika, że nie będzie potrzebna weryfikacja użytkownika za pomocą Face ID (choć najprawdopodobniej będzie to można zmienić w Ustawieniach). Oznacza to, że iPhone lub Apple Watch będą mogły służyć jako kluczyk nawet wtedy, kiedy ich bateria będzie całkowicie wyładowana.

Konfiguracja funkcji Car Key będzie się odbywała w aplikacji Wallet. Będziemy musieli się wtedy znajdować obok czytnika NFC w samochodzie i dodatkowo mieć uruchomioną odpowiednią aplikację producenta auta. Następnie funkcjonalność kluczyka będzie można dodać do Apple Watcha, podobnie, jak dodajemy do niego karty płatnicze Apple Pay wcześniej dodane w aplikacji Wallet na iPhonie.

Ciekawym dodatkiem ma być udostępnianie wirtualnego kluczyka rodzinie czy znajomym.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: