Apple Music już dostępne na telewizorach Samsunga z 2018 i nowszych

Łukasz Bernaczyk   24 kwietnia 2020

Samsung poinformował, że serwis Apple Music jest już dostępny dla smart telewizorów południowokoreańskiej firmy wyprodukowanych w roku 2018 i później. Aplikację Apple Music możecie pobrać bezpośrednio na telewizorach Samsunga.

berrolia

Apple Music dla Samsung Smart TV (2018-2020)

Jak pisze Samsung w swojej notatce prasowej:

Firma Samsung jako pierwsza wprowadza aplikację Apple Music do swoich telewizorów. Od dziś użytkownicy w ponad 100 krajach będą mogli korzystać z Apple Music bezpośrednio na telewizorach Samsung Smart TV, a od 2019 roku mogą korzystać także z Apple TV i wsparcia dla AirPlay 2.

Uściślając, aplikacja Apple Music dla telewizorów Samsung Smart TV jest dostępna dla wszystkich modeli z linii QLED i UHD, wyprodukowanych od 2018 roku.

Na telewizorach Samsunga serwis Apple music oferuje pełną funkcjonalność, dokładnie taką samą, jak na iPhone’ach czy komputerach Mac.

Apple Music daje dostęp do ponad 60 milionów piosenek bez reklam, tysięcy wyselekcjonowanych playlist, teledysków czy transmisji radiowych na żywo.

Użytkownicy Samsung Smart TV mogą pobrać Apple Music ze sklepu z aplikacjami, zalogować się do swojego konta używając Apple ID albo uruchomić proces subskrypcji bezpośrednio z telewizora. Posiadacze Samsung Smart TV mogą także bezpłatnie testować Apple Music przez 3 miesiące, korzystając z abonamentu indywidualnego, rodzinnego lub studenckiego.

Wyglądem „samsungowa” wersja aplikacji Apple Music zbliżona jest do aplikacji Apple TV, która zagościła na koreańskich telewizorach prawie rok temu.

Apple Music na Samsung Smart TV to już trzeci efekt współpracy Apple i Samsunga. W ubiegłym roku dzięki kooperacji tych dwóch firm na telewizory koreańskiego producenta trafiły aplikacja Apple TV oraz AirPlay 2.

Zobaczcie wideo pokazujące działanie Apple Music na Samsung Smart TV w praktyce.

MacBook Air z M1 tańszy aż o 1150 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: