To nie są zwykłe maski. To małe dzieła sztuki!
Po pierwsze, maski ochronne stworzone przez Annę Marię Zygmunt są po prostu przepiękne. Projektantka wykorzystała wzór znany z jej kolekcji “Łemkowyna”, która urzekła świat mody.
Po drugie, są niesamowicie praktyczne – wielorazowe, wykonane z oddychającego materiału, wzorowo wyprofilowane, idealnie leżą na twarzy. Umieszczony w górnej części drucik powoduje, że maski nie spadają, a okulary nie parują!
Po trzecie, są eko – wyprodukowane z ideą mody zrównoważonej i less waste. Oczywiście lokalnie, w Polsce. Eko jest nawet ich opakowanie.
Jako że nakaz noszenia masek ochronnych będzie z pewnością obowiązywał jeszcze długo, zwłaszcza w przestrzeniach zamkniętych czy transporcie publicznym, warto zaopatrzyć się w maskę, która nie tylko świetnie wygląda, ale też jest praktyczna i trwała.
Maski ochronne Anna Maria Zygmunt
Maski ochronne stworzone przez polską projektantkę – Annę Marię Zygmunt, to połączenia najlepszego polskiego designu, niezwykłej precyzji wykonania oraz ogromnej funkcjonalności.
Autorski print nadrukowano przy użyciu japońskich, bezzapachowych pigmentów wodnych, a utrwalono wykorzystując ciepłe powietrze. Bez użycia środków chemicznych czy utrwalaczy. Metoda ta jest jedną z najbardziej ekologicznych technik dostępnych w Polsce, jest najmniej inwazyjna dla środowiska naturalnego i w pełni bezpieczna dla ludzi.
Maski są wykonane z najwyższej jakości oddychającej i miękkiej bawełny (dwie warstwy). W środku znajduje się wymienny filtr z wigofilu.
Umieszczony w górnej części drucik powoduje, że maska dobrze leży na twarzy – nie spada, nie przesuwa się, nie odstaje. Powoduje też – co niezwykle ważne dla noszących okulary – że maska w górnej części odpowiednio przylega do twarzy, dzięki czemu wydychane przez nas powietrze nie wydostaje się tamtędy, a to zapobiega parowaniu okularów (testuję te maski od kilkunastu dni i dla mnie jest to prawdziwy game changer!).
Maski są usztywnione i odpowiednio wyprofilowane – idealnie leżą na twarzy, dopasowując się do jej kształtu. Są szyte osobiście przez projektantkę i jej asystentkę, co daje gwarancję jakości każdej pojedynczej sztuki.
Anna Maria Zygmunt zadbała o najdrobniejsze szczegóły – na przykład o odpowiednie gumki, które nie tylko są dopasowanie kolorystycznie do materiału, ale też specjalnie dobrane tak, by nie “ciągnęły” nas za uszy.
Kolekcja “Łekmowyna”, z której pochodzi wykorzystany na maskach wzór, to opowieść o Łemkach – ich historii, kulturze, zwyczajach i religijności, snuta z pomocą mody. Pochodząca z Lubatowej w Beskidzie Niskim projektantka przenosi kulturę i sztukę tych terenów na tkaniny, tworząc oryginalne ubrania wzorowane na łemkowskich strojach ludowych, tyle że w nowoczesnym wydaniu. Kolekcją „Łemkowyna” zachwyciła świat mody. Uszyte przez nią lejbiki, czuchy i hunie, okraszone kolorowymi paciorkami stały się absolutnym bestsellerem na zagranicznych wybiegach.
Maski są wyprodukowane w Polsce zgodnie z ideą mody zrównoważonej i less waste. Projektantka zadbała również o piękne opakowanie, które jednocześnie jest eko.
Czarna, prasowana, gładka bibuła, w którą pakowane są maski dodaje lekkości i subtelności, a przy tym idealnie podkreśla wyjątkowość produktu. Bibuła jest w 100% ekologiczna (nie zawiera chloru ani kwasu), nadaje się do recyklingu.
Naklejka z logo jest wydrukowana na papierze z certyfikatem FSC. Forest Stewardship Council jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.
Maski ochronne Anna Maria Zygmunt – tylko w ThinkStore!
Wyjątkowe maski stworzone przez Annę Marię Zygmunt są dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych, w rozmiarze “damskim” (mniejszym) i “męskim” (większym).
Można je kupić wyłącznie w ThinkStore!
Kup maskę Anna Maria Zygmunt
Anna Maria Zygmunt
Anna Maria Zygmunt – projektantka mody, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych, stypendystka Donghua University w Szanghaju (Chiny), stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie Sztuk wizualnych (2018).
Jej kolekcja Łemkowyna, przygotowana pod kierownictwem artystycznym Wojtka Bednarza znalazła się w finale Cracow Fashion Award, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia. Podczas Cracow Fashion Week 2019 premierowo zaprezentowała kolekcję Polexia, inspirowaną wielokulturowością i wielowyznaniowością Podlasia.
Brała udział w kilkudziesięciu pokazach mody, m.in. podczas Cracow Fashion Week, Warsaw Fashion Street, Cracow Fashion Square, OFF FASHION Kielce. Finalistka międzynarodowych konkursów European Fashion Union w Budapeszcie (Węgry) i Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS MADA w Šiauliai (Litwa).
W swoich projektach często nawiązuje do mniejszości etnicznych i kultury ludowej, a także sztuki performatywnej (m.in. Mariny Abramović). Wszystkie kreacje i akcesoria tworzone są z autorskich tkanin. Szyje ubrania w pojedynczych egzemplarzach, zgodnie z ideologią mody zrównoważonej i przyjaznej środowisku. Prowadzi warsztaty haftowania oraz szycia haute couture, maluje, tworzy kolaże.