Maski ochronne Anna Maria Zygmunt – Twoje poszukiwania maski idealnej właśnie dobiegły końca

Tomek Czech   18 maja 2020

To nie są zwykłe maski. To małe dzieła sztuki!

Po pierwsze, maski ochronne stworzone przez Annę Marię Zygmunt są po prostu przepiękne. Projektantka wykorzystała wzór znany z jej kolekcji “Łemkowyna”, która urzekła świat mody.

Po drugie, są niesamowicie praktyczne – wielorazowe, wykonane z oddychającego materiału, wzorowo wyprofilowane, idealnie leżą na twarzy. Umieszczony w górnej części drucik powoduje, że maski nie spadają, a okulary nie parują!

Po trzecie, są eko – wyprodukowane z ideą mody zrównoważonej i less waste. Oczywiście lokalnie, w Polsce. Eko jest nawet ich opakowanie.

Jako że nakaz noszenia masek ochronnych będzie z pewnością obowiązywał jeszcze długo, zwłaszcza w przestrzeniach zamkniętych czy transporcie publicznym, warto zaopatrzyć się w maskę, która nie tylko świetnie wygląda, ale też jest praktyczna i trwała.

berrolia

Maski ochronne Anna Maria Zygmunt

Maski ochronne stworzone przez polską projektantkę – Annę Marię Zygmunt, to połączenia najlepszego polskiego designu, niezwykłej precyzji wykonania oraz ogromnej funkcjonalności.

Autorski print nadrukowano przy użyciu japońskich, bezzapachowych pigmentów wodnych, a utrwalono wykorzystując ciepłe powietrze. Bez użycia środków chemicznych czy utrwalaczy. Metoda ta jest jedną z najbardziej ekologicznych technik dostępnych w Polsce, jest najmniej inwazyjna dla środowiska naturalnego i w pełni bezpieczna dla ludzi.

Maski są wykonane z najwyższej jakości oddychającej i miękkiej bawełny (dwie warstwy). W środku znajduje się wymienny filtr z wigofilu.

Umieszczony w górnej części drucik powoduje, że maska dobrze leży na twarzy – nie spada, nie przesuwa się, nie odstaje. Powoduje też – co niezwykle ważne dla noszących okulary – że maska w górnej części odpowiednio przylega do twarzy, dzięki czemu wydychane przez nas powietrze nie wydostaje się tamtędy, a to zapobiega parowaniu okularów (testuję te maski od kilkunastu dni i dla mnie jest to prawdziwy game changer!).

Maski są usztywnione i odpowiednio wyprofilowane – idealnie leżą na twarzy, dopasowując się do jej kształtu. Są szyte osobiście przez projektantkę i jej asystentkę, co daje gwarancję jakości każdej pojedynczej sztuki.

Anna Maria Zygmunt zadbała o najdrobniejsze szczegóły – na przykład o odpowiednie gumki, które nie tylko są dopasowanie kolorystycznie do materiału, ale też specjalnie dobrane tak, by nie “ciągnęły” nas za uszy.

Kolekcja “Łekmowyna”, z której pochodzi wykorzystany na maskach wzór, to opowieść o Łemkach – ich historii, kulturze, zwyczajach i religijności, snuta z pomocą mody.  Pochodząca z Lubatowej w Beskidzie Niskim projektantka przenosi kulturę i sztukę tych terenów na tkaniny, tworząc oryginalne ubrania wzorowane na łemkowskich strojach ludowych, tyle że w nowoczesnym wydaniu. Kolekcją „Łemkowyna” zachwyciła świat mody. Uszyte przez nią lejbiki, czuchy i hunie, okraszone kolorowymi paciorkami stały się absolutnym bestsellerem na zagranicznych wybiegach.

Maski są wyprodukowane w Polsce zgodnie z ideą mody zrównoważonej i less waste. Projektantka zadbała również o piękne opakowanie, które jednocześnie jest eko.

Czarna, prasowana, gładka bibuła, w którą pakowane są maski dodaje lekkości i subtelności, a przy tym idealnie podkreśla wyjątkowość produktu. Bibuła jest w 100% ekologiczna (nie zawiera chloru ani kwasu), nadaje się do recyklingu.

Naklejka z logo jest wydrukowana na papierze z certyfikatem FSC. Forest Stewardship Council jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

Maski ochronne Anna Maria Zygmunt – tylko w ThinkStore!

Wyjątkowe maski stworzone przez Annę Marię Zygmunt są dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych, w rozmiarze “damskim” (mniejszym) i “męskim” (większym).

Można je kupić wyłącznie w ThinkStore!

Kup maskę Anna Maria Zygmunt

Anna Maria Zygmunt

Anna Maria Zygmunt – projektantka mody, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych, stypendystka Donghua University w Szanghaju (Chiny), stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie Sztuk wizualnych (2018).

Jej kolekcja Łemkowyna, przygotowana pod kierownictwem artystycznym Wojtka Bednarza znalazła się w finale Cracow Fashion Award, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia. Podczas Cracow Fashion Week 2019 premierowo zaprezentowała kolekcję Polexia, inspirowaną wielokulturowością i wielowyznaniowością Podlasia.

Brała udział w kilkudziesięciu pokazach mody, m.in. podczas Cracow Fashion Week, Warsaw Fashion Street, Cracow Fashion Square, OFF FASHION Kielce. Finalistka międzynarodowych konkursów European Fashion Union w Budapeszcie (Węgry) i Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS MADA w Šiauliai (Litwa).

W swoich projektach często nawiązuje do mniejszości etnicznych i kultury ludowej, a także sztuki performatywnej (m.in. Mariny Abramović). Wszystkie kreacje i akcesoria tworzone są z autorskich tkanin. Szyje ubrania w pojedynczych egzemplarzach, zgodnie z ideologią mody zrównoważonej i przyjaznej środowisku. Prowadzi warsztaty haftowania oraz szycia haute couture, maluje, tworzy kolaże.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: