Kiedy będzie dostępny iOS 14 (pierwsza publiczna beta i wersja finalna)?

Tomek Czech   23 czerwca 2020

Podczas wirtualnej WWDC 2o20 Apple zaprezentowało wczoraj iOS 14. Jak co roku użytkownicy pytają więc, kiedy będą mogli wypróbować nowy system w postaci publicznej bety i kiedy będą mogli się cieszyć wersją finalną. Co zatem wiemy o dacie premiery iOS 14?

berrolia

iOS 14 – kiedy premiera?

Deweloperska beta iOS 14

Apple udostępniło deweloperom pierwszą betę iOS 14 już wczoraj. Mogą ją pobrać i zainstalować zarejestrowani deweloperzy posiadający odpłatne konto na developer.apple.com.

iOS 14 – kiedy będzie dostępna pierwsza publiczna beta?

Od kilku lat Apple udostępnia publiczne wersje beta, które może zainstalować każdy użytkownik iPhone’a po przystąpieniu do darmowego programu Apple Software Beta Program.

Podczas WWDC 2020 Apple zapowiedziało, że udostępni pierwszą publiczną betę iOS 14 “w lipcu”. Nie podało dokładnej daty, ale w ostatnich latach udostępniało pierwszą publiczną betę nowego iOS po około dwóch-trzech tygodniach od prezentacji na WWDC, więc możemy się spodziewać, że będziemy mogli zainstalować oficjalną testową wersję iOS 14 już w pierwszej połowie lipca.

Udostępniona wczoraj pierwsza deweloperska beta iOS 14 jest bardzo stabilna, działa na niej zdecydowana większość funkcji i aplikacji, dlatego Ci, którym bardzo zależy na przyjrzeniu się nowościom w iOS 14 nie powinni mieć dużych oporów przed instalacją pierwszej publicznej bety (zawsze można wrócić do iOS 13, jeśli tylko pamiętało się o zrobieniu kopii zapasowej).

iOS 14 – kiedy premiera finalnej wersji?

Apple zapowiedziało, że finalna wersja iOS 14 będzie dostępna dla wszystkich użytkowników “jesienią”. Tradycyjnie nie podało dokładnej daty.

Premiera nowej wersji iOS jest ściśle powiązana z premierą nowych iPhone’ów – w poprzednich latach nowy iOS pojawiał się w okolicach połowy września, pomiędzy konferencją prezentującą nowe iPhone’y, a startem ich sprzedaży. W ubiegłym roku premiera iOS 13 miała miejsce 19 września.

W tym roku premiera nowych iPhone’ów z serii “12” może być opóźniona i odbyć się dopiero w październiku. To oczywiście nie stoi na przeszkodzie, żeby ich prezentacja odbyła się zwyczajowo na początku września. Premiera iOS 14 mogłaby wtedy nastąpić tradycyjnie w okolicach połowy września lub w drugiej połowie tego miesiąca.

Apple z pewnością nie udostępni iOS 14 przed pokazaniem iPhone’a 12, by nie zdradzić niektórych nowych funkcji nowego flagowca, o których informacje z pewnością będzie można znaleźć w nowym systemie.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: