Już niedługo przez Apple Pay będzie można zapłacić za pomocą kodu QR lub kodu kreskowego

Łukasz Bernaczyk   8 lipca 2020

Wygląda na to, że Apple pracuje nad nową funkcjonalnością Apple Pay, która umożliwi użytkownikom dokonywanie płatności przy wykorzystaniu kodów QR i tradycyjnych kodów kreskowych. Obecnie opcja ta jest ukryta w udostępnionym wczoraj iOS 14 beta 2 i jeszcze nie działa, natomiast nie było jej w iOS 14 beta 1, co dowodzi, że jest to zupełna nowość i Apple wciąż pracuje nad jej uruchomieniem.

berrolia

Apple Pay – płatności za pomocą kodów kreskowych i QR

Informacje o nowej funkcjonalności Apple Pay nazwanej “Code Payment” odkryli redaktorzy 9to5mac w kodzie drugiej deweloperskiej wersji beta systemu iOS 14.

Funkcja umożliwi użytkownikom iPhone’ów dokonanie szybkiej płatności Apple Pay przez zeskanowanie kodu QR lub kodu kreskowego. Po zeskanowaniu kodu wszystkie dane wymagane do wykonania płatności zostaną uzupełnione automatycznie, a użytkownik będzie jedynie musiał potwierdzić chęć wykonania transakcji.

Co ciekawe, funkcja płatności Apple Pay za pomocą kodów będzie działała również w drugą stronę. Za pomocą aplikacji Wallet użytkownik będzie mógł wygenerować kod QR, który po zeskanowaniu umożliwi drugiej stronie wykonanie płatności.

Jak wynika z analizy redaktorów 9to5mac, nowa funkcjonalność zostanie też najprawdopodobniej udostępniona aplikacjom firm trzecich (wzmianki znaleziono w publicznym API), co w przyszłości rozszerzy użytkownikowi możliwości płacenia w ten sposób za różnego rodzaju produkty czy usługi.

Na razie nie wiemy, kiedy funkcja płatności Apple Pay za pomocą kodów kreskowych i QR zostanie uruchomiona. Być może znajdzie się już w którejś z następnych wersji testowych iOS 14, albo w finalnej wersji nowego systemu, której premiery spodziewamy się jesienią. Oczywiście możliwy jest też taki scenariusz, że pojawi się dopiero w którejś z kolejnych aktualizacji iOS 14.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: