Ciekawe porównanie wielkości wszystkich modeli iPhone’a 12 z iPhone’ami SE, 7, 8, X, 11 Pro Max i SE 2020

Tomek Czech   8 lipca 2020

Od kilku dni po sieci krążą zdjęcia i filmy pokazujące atrapy wszystkich modeli iPhone’a 12. Ciekawe porównanie zrobili redaktorzy MacRumors, którzy postanowili sprawdzić, jak rozmiar wszystkich wersji iPhone’a 12 ma się do rozmiaru znanych nam modeli – iPhone’a SE, 7, 8, X, 11 Pro Max i SE 2020.

berrolia

iPhone 12 – rozmiar wszystkich modeli

iPhone 12 będzie dostępny z czterech wersjach, z czego dwie będą miały ekran o takiej samej przekątnej (6,1″). Jesienią powinniśmy więc zobaczyć nowe iPhone’y z wyświetlaczami:

  • 5,4 cala
  • 6,1 cala (dwa modele)
  • 6,7 cala

Oto porównanie ich wielkości w stosunku do starszych modeli:

Kliknij w obrazek, żeby powiększyć 

Wygląda więc na to, że iPhone 12 z ekranem 5,4″ będzie – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – niewiele większy od iPhone’a 5/SE 1. gen. i nieznacznie mniejszy niż iPhone 7/8/SE 2020.

iPhone 12 i iPhone 12 Pro z ekranem 6.1″ mają mieć taki sam rozmiar, jak iPhone XR i iPhone 11, wyposazone przecież w wyświetlacz o takiej samej przekątnej.

iPhone 12 Pro Max będzie wyposażony w największy ekran w historii iPhone’a – 6,7 cala. Telefon ma być nieznacznie większy od iPhone’ów XS Max/11 Pro Max, posiadających ekran 6,5″.

Kliknij w obrazek, żeby powiększyć 

Premiera czterech modeli iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią – najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu lub październiku.

Wielka wyprzedaż OUTLETU ThinkStore – jak nowe, a tańsze o połowę!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: