TEST: Ładowarka bezprzewodowa z aktywnym układem chłodzenia zapewnia szybsze i bezpieczniejsze ładowanie iPhone’a

Tomek Czech   14 lipca 2020

Tegoroczne lato co prawda na razie nas nie rozpieszcza, ale według synoptyków gorące dni dopiero mają nadejść. Coraz więcej osób nie czeka też, aż upał przyjdzie do nich, tylko sami wybierają się na urlopy w cieplejsze regiony, zachęceni rozluźnieniem ograniczeń związanych z pandemią. W gorące dni bezprzewodowe ładowanie iPhone’a staje się problematyczne – mocno nagrzewa się zarówno telefon, jak i ładowarka (choćby była stworzona przez najlepszego producenta). A to nie sprzyja ani procesowi ładowania, ani kondycji baterii iPhone’a.

Z pomocą przychodzą takie pomysłowe urządzenia, jak inteligentna ładowarka bezprzewodowa iWALK Scorpion Pad Jet Wireless z aktywnym układem chłodzenia i czujnikiem oświetlenia.

berrolia

iWALK Scorpion Pad Jet Wireless – bezpieczne i szybkie ładowanie bezprzewodowe w gorące dni

iWalk Scorpion Pad Jet to ładowarka bezprzewodowa z wbudowanym wentylatorem, który ma za zadnie schłodzić telefon podczas ładowania. Wentylator zasysa ciepłe powietrza z górnej części ładowarki (tam, gdzie kładziemy telefon) i wypycha go w dolnej części.

Sam proces jest niezwykle cichy i choć wentylator jest oczywiście odrobinę słyszalny, w ciągu dnia w ogóle to nie przeszkadza – różnica poziomu głośności między włączonym, a wyłączonym wiatrakim wynosi około 2 dB.

Jednak w nocy, choć wiatrak jest cichy, może zakłócać nasz sen. iWALK wpadł tu na genialny pomysł i zamontował w swoim urządzeniu czujnik oświetlenia, który po zmroku automatycznie wyłącza układ chłodzenia, żeby w nocy ładowarka pracowała bezszelestnie. Temperatura wtedy jest i tak znacznie niższa niż w dzień, więc nie ma problemu z przegrzewaniem urządzeń.

Test

Zrobiliśmy krótki test, polegający na sprawdzeniu, czy obniżenie temperatury telefonu ładowanego przy pomocy iWALK Scorpion Pad Jet Wireless będzie faktycznie odczuwalne.

Na początku wzięliśmy standardową ładowarkę bezprzewodową, zmierzyliśmy temperaturę iPhone’a XR przed ładowaniem (33°C) i ładowaliśmy go przez 10 minut. Po tym czasie temperatura telefonu wynosiła 40°C.

Gdy powtórzyliśmy test z ładowarką Scorpion Pad Jet Wireless (temperatura początkowa 33 °C i 10 minut ładowania) temperatura iPhone’a po ładowaniu wynosiła zaledwie 34,5°C.

Jak widać, system chłodzenia działa wzorowo!

Co daje nam obniżenie temperatury telefonu podczas jego ładowania? Po pierwsze, ładowanie może odrobinę przyspieszyć – smartfony posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem, więc jeśli zbytnio się nagrzeją, ładowanie spowalnia (lub w ogóle zostaje wstrzymane na moment), żeby chronić telefon.

Po drugie, żadna bateria nie lubi skrajności. Zbyt wysoka i zbyt niska temperatura nie jest dobra dla akumulatora. Więc im bliżej optymalnej temperatury, tym lepiej dla żywotności ogniwa.

Po trzecie, po prostu nieprzyjemnie bierze się do ręki telefon, który jest gorący. Dla niektórych może być to nieistotne, ale wiele osób zwraca na to uwagę.

Warto też dodać, że ładowarka posiada złącze USB-C i wsparcie dla szybkiego ładowania 7,5 W/10 W.

iWALK Scorpion Pad Jet Wireless w ThinkStore

Więcej o iWALK Scorpion Pad Jet Wireless dowiedziesz się odwiedzając ThinkStore. Do końca tygodnia wysyłamy ten produkt gratis! Przy odprawie należy wpisać kod “PadJetWireless“.

Kup iWalk Scorpion Pad Jet Wireless z darmową dostawą

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: