Nie tylko iPhone’y – nowe iPady również bez ładowarki w pudełku

Łukasz Bernaczyk   14 lipca 2020

W ostatnim czasie bardzo dużo doniesień z wielu źródeł mówiło o tym, że w pudełkach z iPhonem 12 nie znajdziemy słuchawek EarPods, a nawet ładowarki. Przed kilkoma dniami w sieci pojawił się rysunek projektowy wkładki do pudełek tegorocznych iPhone’ów, który – jeśli jest prawdziwy – potwierdza, że wraz z iPhonem 12 otrzymamy jedynie przewód do ładowarki. Teraz dodatkowo pojawiały się informacje o tym, że od tej pory ładowarki nie znajdziemy również w pudełku z nowymi iPadami.

berrolia

Wkładka do pudełka iPhone’a 12

Zdjęcie udostępnione na Instagramie przez ConceptsiPhone przedstawia CADowski rysunek projektowy wkładki do pudełka iPhone’a 12. Leaker zapewnia, że zdjęcie to pochodzi z wiarygodnego źródła.

Widzimy, że wkładka jest znacznie cieńsza niż w poprzednich latach i nie ma w niej miejsca na słuchawki i ładowarkę.

Okrągły otwór jest zapewne przygotowany pod miejsce dla przewodu Lightning – USB C, natomiast kwadratowe prawdopodobnie pod naklejki Apple oraz ewentualnie skróconą instrukcję obsługi. Sam telefon umieszczony będzie tradycyjnie na górze.

Nieco inna koncepcja wyglądu cieńszego pudełka iPhone’a 12

Nowe iPady również bez ładowarki

Informację o usunięciu ładowarki z pudełka iPhoene’a potwierdziła też agencja Nikkei. Według jej źródeł ładowarki nie zobaczymy też odtąd w pudełkach z nowymi iPadami.

Informatorzy Nikkei twierdzą, że głównym powodem takiego ruchu ze strony Apple jest to, że większość użytkowników posiada już w domu co najmniej jedną ładowarkę, którą może naładować iPhone’a lub iPada (najczęściej – jako pozostałość po poprzednich modelach). W ten sposób Apple mogłoby jednocześnie zadbać o środowisko i odrobinę zmniejszyć koszty, nie drażniąc przy tym użytkowników.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: