Apple przeprowadza ankietę na temat ładowarek do iPhone’ów

Łukasz Bernaczyk   5 lipca 2020

Czyżby jednak wcześniejsze doniesienia na temat braku słuchawek i ładowarek w pudełkach z iPhone’ami 12 miały się potwierdzić? Apple właśnie zapytało niektórych użytkowników iPhone’ów co robią ze starymi ładowarkami od swoich smartfonów.

berrolia

iPhone 12 bez ładowarki w pudełku

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu świat obiegła dość sensacyjna wiadomość, jakoby tegoroczna linia iPhone’ów 12 miałaby być sprzedawana bez słuchawek i ładowarki w pudełku.

Czytając opinie w internecie można było wywnioskować, że zdania w tej kwestii są podzielone, a spora część ludzi nie wierzy, że tak się stanie.

Ankieta

Wygląda jednak na to, że coś może być na rzeczy, bowiem w ostatnich dniach Apple rozsyłało do niektórych użytkowników iPhone’ów ankietę dotyczącą właśnie ładowarki do telefonu Apple.

Firma z Cupertino pytała, co po zakupie nowego iPhone’a użytkownicy zrobili z ładowarką od swojego smartfona.

W ankiecie było bardzo wyraźnie zaznaczone, że pytanie dotyczy wyłącznie ładowarki, a nie przewodu Lightning. To również koresponduje z wspomnianymi wcześniej doniesieniami o braku ładowarki w komplecie z iPhone’em, ponieważ wtedy informacje wspominały, że jedyną rzeczą w pudełku z iPhone’em 12 będzie przewód do ładowania.

We wspominanym pytaniu o losy starej ładowarki, Apple dawało kilka możliwości wyboru odpowiedzi:

  • sprzedałem wraz ze starym iPhone’em,
  • zgubiłem,
  • podarowałem znajomemu lub członkowi rodziny,
  • nadal używam jej w domu,
  • nadal używam jej po za domem (np. w praczy lub szkole),
  • nadal ją mam, ale nie używam.

Sama ankieta przeprowadzana w czasie, gdy do sieci trafiają informacje na temat braku ładowarki w pudełkach tegorocznych iPhone’ów daje do myślenia i jednocześnie potwierdza, że Apple rozważa taki ruch.

Sprawa jednak wcale nie musi być przesądzona. W przeszłości Apple przeprowadzało już podobne ankiety, np. w sprawie gniazda mini jack w MacBookach, a przecież takie wejście mamy w laptopach Apple po dziś dzień.

Źródło

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: