Nuki Smart Lock 2.0 – inteligenty zamek ze wsparciem dla HomeKit i praktycznymi akcesoriami dodatkowymi

Dawid Olczak   16 lipca 2020

Inteligenty zamek jest jednym z kluczowych elementów smart home. Jednak w wielu przypadkach sam zamek może nie wystarczyć, żeby zadowolić wszystkich domowników. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być zainstalowanie zamka, który natywnie obsługuje wiele dodatkowych akcesoriów, takich jak zewnętrzna klawiatura czy brelok, który zastępuje standardowy klucz.

Takim właśnie zamkiem jest Nuki Smart Lock.

berrolia

Nuki SmartLock 2.0 z HomeKit

Wsparcie dla HomeKit to jedna z największych zalet zamka Nuki. Dzięki temu możesz nie tylko kontrolować go przez natywną aplikację Dom za pomocą iPhone’a, Apple Watcha, Apple TV czy HomePoda, ale też m.in. automatyzować go, sterować głosowo czy kontrolować z każdego miejsca na świecie.

Co bardzo istotne, zamek Nuki jest niezwykle łatwy w montażu – nie wymaga żadnej skomplikowanej i wykwalifikowanej wiedzy technicznej.

Jednak to, co cieszy mnie najbardziej to fakt, że nie sprawia on żadnych problemów podczas codziennej eksploatacji. Nie występują również problemy z zasięgiem Bluetooth, jak miało to miejsce w przypadku zamka Danalock.

Skrócony opis funkcji:

  • Auto unlock – automatyczne odblokuje drzwi, kiedy tylko znajdziesz się w zasięgu Bluetooth;
  • Lock and go – po wyjściu z domu zamek po paru sekundach zamknie się automatycznie;
  • odblokowanie zamka z poziomu aplikacji jednym kliknięciem;
  • zdalne odblokowanie/blokowanie drzwi z każdego miejsca na świecie;
  • odblokowanie za pomocą opcjonalnego pilota;
  • odblokowanie za pomocą opcjonalnej klawiatury numerycznej, gdzie użytkownik ustala własny kod dostępu;
  • blokowanie za pomocą przycisku lub pokrętła.

Dodatkowe akcesoria – klawiatura, brelok i wiele więcej

Jak wspominałem na początku, zamek Nuki można wyposażyć w wiele ciekawych i przydatnych elementów, które w znacznym stopniu zwiększają jego funkcjonalność.

Zewnętrza klawiatura Nuki Keypad, która umożliwia otwarcie zamka po wpisaniu kodu, może być przydatna, np. gdy wynajmujemy mieszkanie lub korzystają z niego osoby starsze.

Brelok Nuki Fob może się przydać na przykład naszym dzieciom, które – jak wiemy – bardzo często gubią wiele przedmiotów. W takim wypadku możemy szybko i łatwo dezaktywować brelok, bez konieczności wymiany zamka.

W inteligentnym systemie Nuki znajdziemy jeszcze Nuki Opener, który pełni funkcję klucza i standardowego brzęczyka domofonu oraz Nuki Bridge, dzięki któremu można kontrolować zamek zdalnie za pomocą aplikacji NUKI (przyda się, gdy nie mamy huba HomeKit w postaci iPada, Apple TV czy HomePoda).

Promocja na akcesoria do Nuki Smart Lock w ThinkStore

Więcej informacji na temat zamka Nuki znajdziesz na stronie ThinkStore. Do końca tygodnia trwa również promocja na wszystkie dodatkowe akcesoria Nuki!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: