Twisto wprowadza nowy, płatny plan “Space” i podaje datę premiery Apple Pay

Tomek Czech   16 lipca 2020

Coraz popularniejszy w Polsce fintech Twisto poinformował właśnie, że już niedługo wprowadzi płatny plan “Space”, w ramach którego klienci będą mieli nieograniczony dostęp do wszystkich obecnych i nowych funkcji aplikacji połączonej z kartą wielowalutową. Opłata będzie niewysoka – wyniesie zaledwie 9,99 zł za miesiąc, czyli będzie niższa niż np. w przypadku płatnych planów Revoluta. Klienci będą mogli korzystać też z bezpłatnego planu “Online”, który i tak będzie gwarantował dostęp do niemal wszystkich możliwości, jakie daje Twisto.

Poznaliśmy też oficjalną datę wdrożenia przez fintech Apple Pay – płatności mobilne od Apple będą dostępne w Twisto od października.

berrolia

Twisto – dwa nowe plany: Online i Space

O Twisto pisaliśmy już na łamach ThinkApple wielokrotnie. To bardzo lubiany w naszej redakcji sposób gospodarowania własnym budżetem, sprawdzenia rzeczy kupionych online zanim za nie zapłacimy, decydowania, kiedy i jak regulujemy swoje rachunki (w momencie zakupu, za miesiąc lub jeszcze później).

Nowe plany wejdą w życie w październiku. Do końca września każdy klient będzie musiał wybrać jeden z nich. Bezpłatny plan “Online” będzie dawał dostęp do niemal wszystkich najważniejszych funkcji – limitu kredytowego z terminem spłaty do 45 dni (z opcją przesunięcia płatności na następny miesiąc), programu Cashback (zwrot nawet do 10% kwoty zakupów), kategoryzacja wydatków, raty czy wirtualna karta do płatności online . To opcja przeznaczona przede wszystkim dla osób, które Twisto używają do zakupów w internecie – dla nich prawie nic się nie zmieni.

Płatny plan “Space” to przede wszystkim możliwość otrzymania fizycznej karty, którą możemy płacić w sklepach stacjonarnych. Tylko w tym planie będą też dostępna funkcja Split (dzielenie rachunków) oraz płatności Google Pay i – od października – Apple Pay.

Ostatnia różnica między planami dotyczy przewalutowań – w darmowym planie Online od każdej transakcji będzie pobierana prowizja w wysokości 3%, natomiast w planie Space prowizja będzie pobierania tylko od transakcji powyżej 3 tys. zł.

W czasach, gdy za większość kont i usług bankowych czy finansowych musimy płacić, kwota 9,99 zł za dostęp do wszystkich funkcji Twisto nie wydaje się wygórowana. Bezpośredni konkurent Twisto – Revolut, oferuje płatne plany za 29,99 zł i 49,99 zł. No i świetnie, że Twisto zostawia też możliwość korzystania z większości swoich usług w darmowym planie Online.

Fintech informuje o wprowadzeniu planów z dużym wyprzedzeniem – wyboru pomiędzy planem Online i Space musimy dokonać do 30 września. Na razie nie trzeba robić nic. Dopiero w połowie września w aplikacji pojawi się opcja zmiany planu jednym przyciskiem – wtedy będziemy musieli dokonać wyboru.

Jeśli zdecydujemy się na płatny plan, będziemy mogli trzykrotnie obniżyć opłatę, nawet do 0 zł – np. w miesiącu, w którym nie będziemy korzystać z Twisto. Zrobimy to za pomocą specjalnego suwaka w aplikacji.

Zmiana planu też będzie niezwykle łatwa – będziemy to mogli zrobić jednym przyciskiem, w dowolnym czasie. Jeśli zmienimy plan Online na Space, wówczas opłata zostanie naliczona proporcjonalnie: czyli jeśli na przykład zmienimy plan w połowie miesiąca – za dany miesiąc zapłacimy tylko połowę stawki). Równie łatwa będzie zmiana planu w drugą stronę – ze Space na Online, przy czym zmiany będą tutaj dokonywane od początku miesiąca. Oznacza to, że jeśli zmienimy taryfę ze Space na Online na przykład 15 listopada, to nowy plan będzie nas obowiązywał od grudnia, zaś do końca listopada będziemy jeszcze korzystać z planu Space.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: