Robisz zakupy online, również spożywcze czy na Pyszne.pl? Możesz dostać zwrot części pieniędzy! Możesz nawet zapłacić później

Tomek Czech   23 kwietnia 2020

W czasach #zostańwdomu popularność zakupów online eksplodowała. Sklepy internetowe nie nadążają za wysyłką zamówień, po ulicach miast śmigają kurierzy dowożący jedzenie. Twisto, młody fintech, o którym już nie raz pisaliśmy na ThinkApple, niedawno zaczął oferować karty wirtualne i dzięki temu stał się chyba idealnym rozwiązaniem w sytuacji narodowej kwarantanny – mają cashback, więc możesz dostać zwrot części pieniędzy (nawet 10%!), również robiąc bardzo potrzebne teraz zakupy spożywcze czy zamawiając dania z pyszne.pl, mają odroczone płatności, więc w razie czego możesz zapłacić za zakupy nawet po 45 dniach. No i wspomniane karty wirtualne: nie musisz zamawiać plastikowej karty i czekać, aż zostanie Ci dostarczona do domu – możesz od razu zrobić zakupy i uniknąć kontaktu z kurierem czy listonoszem.

Czyli robisz zakupy wygodnie, bezpiecznie i w dobrej cenie.

berrolia

1. Cashback

Cashback w Twisto umożliwia uzyskanie zwrotu nawet do 10 proc. wartości zakupu w ponad 850 popularnych sklepach i serwisach internetowych, m.in. na Allegro, Aliexpress, Empik.com, Pyszne.pl, Carrefour, Media Markt, RTV Euro AGD, Lidl-sklep.pl, Eobuwie.pl, Ebay, Answear czy Zooplus.

Wystarczy, że wejdziesz na stronę sklepu przez konto Twisto – online (najlepiej w przeglądarce Chrome) lub aplikację i zrobisz zakupy. Pieniądze wrócą do Ciebie w formie punktów, które mogą być przeznaczone na dowolny zakup. Jeden punk ma równowartość 1 zł.

Przykładowe sklepy z cashback:
 • jedzenie: Carrefour, Pyszne.pl, StraganZdrowia.pl
 • księgarnie/czas wolny: Empik, Taniaksiazka.pl, Merlin.pl, Ravelo.pl
 • elektronika: RTV Euro AGD, Media Markt, Gearbest
 • zabawki: Smyk, Urwis.pl
 • sport/rekreacja: Sklep Biegacza, Sportowysklep.pl
 • odzież/obuwie: Eobuwie, CCC, Zalando, 5.10.15, Answear, Orsay
 • drogerie internetowe: Ezebra.pl
 • różne: Allegro, Aliexpress, Lidl
Listę sklepów z programem cashback w Twisto znajdziesz tutaj.

2. Kup teraz, zapłać później

Z Twisto masz czas do 15 dnia następnego miesiąca, żeby zapłacić za zakupy, czyli licząc od początku miesiąca do 45 dni. W tym czasie możesz np. sprawdzić, czy zakupiony produkt Ci odpowiada. To też świetne rozwiązanie w momencie, gdy pojawia się jakaś super okazja, a w danej chwili nie mamy akurat wystarczającej ilości własnych środków.

Funkcja odroczonej płatności przyda się z pewnością również freelancerom i wszystkim osobom, które nie otrzymują regularnych wypłat, bo w ten sposób będą mogły zachować równowagę budżetową – kupić coś jeszcze przed nadejściem przelewu i oddać zaraz po jego otrzymaniu.

Więcej o tym, jak działa opcja “kup teraz, zapłać później” dowiesz się tutaj.

3. Karta wirtualna

W październiku Twisto wprowadziło wielowalutową kartę płatniczą połączoną z aplikacją. Od niedawna oferuje również kartę wirtualną – nie ma ona fizycznej postaci, jest widoczna wyłącznie w aplikacji. Podobnie jak tradycyjna, posiada numer, termin ważności oraz kod CVC. Umożliwia dokonywanie płatności online, a także mobilnych (po podpięciu do Google Pay, a wkrótce Apple Pay).

Dzięki karcie wirtualnej można robić zakupy online bez oczekiwania na wysyłkę jej plastikowego odpowiednika. To nie tylko bardzo wygodne, ale – w tych czasach – również bardziej bezpieczne.

Kartę wirtualną Twisto można zamówić bezpłatnie w sekcji Karta w aplikacji lub wybierając odpowiednią opcję podczas rejestracji.

Można nią płacić w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym – wszędzie, gdzie akceptowany jest Mastercard.

Kategoryzacja wydatków

To najnowsza funkcja dodana przez fintech – każdy zakup z Twisto zostanie automatycznie przypisany do jednej z 20 kategorii wydatków, takich jak artykuły spożywcze, zdrowie i uroda, rozrywka, odzież, transport czy subskrypcje.

Możemy analizować transakcje z danego miesiąca lub innego wybranego okresu, od pierwszej transakcji dokonanej z Twisto.

Dzięki nowej funkcjonalności dowiadujemy się, na co wydajemy najwięcej i możemy lepiej kontrolować swoje wydatki, szukać oszczędności.

To narzędzie może być przydatne szczególnie dziś, dając nam poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym okresie.

Dzielenie wydatków

Twisto ułatwia też zakupy dzięki funkcji split. Korzystając z niej możesz podzielić dowolną płatność na kilku znajomych jednym kliknięciem. Na przykład za subskrypcję serwisów streamingowych.

Aplikacja pamięta za nas, kto i ile pieniędzy powinien nam oddać i przypomni znajomym o konieczności zwrotu. Split można przesyłać również do osób, które nie korzystają z Twisto – dostaną one powiadomienie przez SMS lub mail i będą mogły spłacić split BLIKIEM lub przelewem.

Karta wielowalutowa

Pamiętajmy też, że karta Twisto to karta wielowalutowa: płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard  – bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty. Bez opłat i prowizji, nawet w weekendy. Dzięki temu możemy kupić prezenty w zagranicznych sklepach internetowych nie martwiąc się, że wydamy za dużo przez niekorzystny kurs wymiany.

Jak działa Twisto?

Sposób działania Twisto, czyli aplikacji mobilnej z kartą wielowalutową i kredytem odnawialnym jest bardzo prosty:

 1. Rejestrujesz konto – w aplikacji składasz wniosek o kartę z limitem kredytowym. Dostajesz dostęp do bezpłatnego konta internetowego wraz z kartą płatniczą.
 2. Otrzymujesz miesięczny limit wydatków.
 3. Dostajesz bezpłatną kartę (nie ma też limitu transakcji, które musisz wykonać, by karta była za darmo).
 4. Robisz zakupy (z Twisto możesz robić zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, w kraju i za granicą).
 5. Wybierasz, kiedy zapłacisz – na koniec miesiąca Twisto podsumuje Twoje wydatki w aplikacji. Od tego czasu masz jeszcze 15 dni na zapłatę (robisz to za pomocą BLIKA lub przelewu). Jeśli chcesz, możesz spłacić część lub wszystkie wydatki wcześniej, bez dodatkowych kosztów.

Jeśli potrzebujesz, możesz jeszcze bardziej odłożyć spłatę w czasie – zwracasz tylko 10 proc. wartości wydatków, a pozostałą kwotę przesuwasz na później w koncie. W aplikacji widzisz dokładnie, z jakim kosztem się to wiąże i na tej podstawie decydujesz.

Poziom wykorzystania miesięcznego limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Dostajesz także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia.

Bardzo ważne jest moim zdaniem, że Twisto działa lokalnie w Polsce – ma u nas dział obsługi klienta, więc w razie potrzeby będziemy mogli np. zadzwonić, żeby szybko uzyskać pomoc.

Aplikację Twisto możesz pobrać z App Store lub Google Play.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: