Tańszy, 23-calowy iMac oraz 11-calowy, budżetowy iPad trafią do sprzedaży w drugiej połowie 2020 – raport

Łukasz Bernaczyk   22 kwietnia 2020

Najnowszy raport serwisu MacOtakara mówi o przynajmniej dwóch premierach budżetowych wersji produktów Apple, które mają nastąpić w drugiej połowie tego roku: iMac z ekranem o przekątnej 23″ oraz iPad z wyświetlaczem 11″ – takie niespodzianki szykuje najprawdopodobniej Apple.

berrolia

Nowy, tańszy iMac 23” (2020)

Japoński blog MacOtakara twierdzi, że nowy, tańszy iMac z ekranem o przekątnej 23 cale będzie jednym z licznych produktów z tak zwanej “budżetowej” linii Apple.

Obecnie w sprzedaży są dwa modele iMaca (nie licząc iMaca Pro):  z ekranem 21,5” oraz 27”. Jest wysoce prawdopodobne, że nowy model z ekranem o przekątnej 23 cale zastąpiłby obecną wersję z wyświetlaczem 21,5″.

Wymiary takiego iMaca zostałyby niezmienione, a udałoby się to osiągnąć zmniejszając ramki wyświetlacza, podobnie jak miało to miejsce w przypadku 15-calowego MacBooka Pro, w obudowę którego zmieszczono 16-calowy ekran.

Ostatni raz iMac otrzymał odświeżenie sprzętowe w marcu 2019 roku, kiedy to Apple wprowadziło 8-rdzeniowy procesor Intela 9. generacji oraz karty graficzne Radeon Pro Vega.

Obecnie najtańszy z iMaców w polskim sklepie Apple kosztuje 5 499 zł.

Budżetowy iPad 11” (2020)

Drugim produktem, o którym donoszą informatorzy MacOtakara jest 11-calowy iPad.

Nie do końca wiadomo, czy ekran o przekątnej 11 cali miałby otrzymać budżetowy iPad, który obecnie posiada wyświetlacz 10,2”, czy może chodzi o iPada Air wyposażonego obecnie w ekran 10,5 cala. Bardziej prawdopodobny jest te drugi scenariusz – jak pisaliśmy wczoraj, leaker @LOvetodream podawał już jakiś czas temu, że jeszcze w tym roku Apple wprowadzi na rynek nowy model iPada Air z Touch ID umieszczonym pod wyświetlaczem, który będzie miał właśnie przekątną 11 cali. Dodatkowo, wyświetlacz ten miałby zostać wykonany w technologii mini-LED.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: