Facebook na iOS w trybie ciemnym – pierwsze zrzuty ekranu

Łukasz Bernaczyk   22 kwietnia 2020

Facebook to jedna z nielicznych najbardziej znanych i popularnych aplikacji, która nie doczekała się jeszcze trybu ciemnego. Ten stan rzeczy może się niebawem zmienić, a międzyczasie mamy dla Was kilka zrzutów ekranu, które udało się pozyskać portalowi 9to5mac.

berrolia

Dark Mode w aplikacji Facebook

Jak informuje 9to5mac, Dark Mode w aplikacji Facebook jest już w fazie testowej i obecnie testowanych jest kilka jego wersji. Możliwe więc że zamieszczony w tym artykule wygląd ciemnego Facebooka będzie nieco się różnił od jego finalnej wersji.

Jak widać, Facebook nie poszedł w pełną czerń (co może budzić pewne kontrowersje), lecz w odcienie szarości z białymi fontami.

Użytkownik w ustawieniach aplikacji będzie mógł wybrać, czy chce korzystać z Facebooka w trybie jasnym, czy też ciemnym.

Dodatkowym wyborem ma być automatyczne ustawienie motywu, które będzie zsynchronizowane z motywem systemu iOS. Pozwoli to, by za dnia Facebook (podobnie jak cały iOS) wyświetlany był w niskich barwach, natomiast po zmroku w ciemnych.

Data premiery ciemnego motywu Facebooka nie została oficjalnie podana. Co ciekawe, inne aplikacje należące do Facebooka, jak Instagram czy Messenger, już od dawna oferują ciemny motyw.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: