Data premiery i dostępności iPhone’a 12 – analitycy wskazują na najbardziej prawdopodobny scenariusz

Łukasz Bernaczyk   16 lipca 2020

Data prezentacji i premiery iPhone’a 12 cały czas jest wielką niewiadomą. Duży wpływ na taką sytuację ma pandemia koronawirusa, powodująca opóźnienia przy produkcji sprzętów Apple. Analitycy z Wedbush w najnowszym raporcie dla inwestorów podają jednak najbardziej prawdopodobny ich zdaniem scenariusz dla prezentacji i premiery sklepowej iPhone’ów z serii “12”.

berrolia

iPhone’y 12 – data prezentacji i premiery

Dotychczas główną obawą dotyczącą prezentacji i premiery sklepowej iPhone’a 12 była możliwość przesunięcia konferencji Apple (a co za tym idzie i premiery sklepowej) na październik lub jeszcze później.

Taka obawa była szeroko podzielana i dyskutowana, ponieważ do sieci co jakiś czas trafiały sygnały o opóźnieniach w pracach nad nowymi flagowcami i w ich produkcji. Pojawiały się nawet głosy, że premiera iPhone’a 12 może zostać przełożona na początek następnego roku.

Analitycy z firmy Wedbush w swoim raporcie piszą jednak, że opóźnienia nie będą aż tak duże, i że według nich najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest konferencja w zwyczajowym drugim tygodniu września. Nie oznacza to jednak, że wszystkie iPhone’y z linii “12” trafią do sprzedaży zaraz potem. Analitycy wskazują, że w tym roku najprawdopodobniej powtórzy się sytuacja z premiery iPhone’a X (2017) i XR (2018). Oznacza to, że przynajmniej jeden (lub więcej) z czterech tegorocznych modeli trafi do sprzedaży dopiero kilka tygodni po prezentacji, czyli najprawdopodobniej już w październiku. Dotychczasowe przecieki wskazują, że opóźnione będą modeli z linii Pro – iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Trzeba zaznaczyć, że scenariusza analityków z Wedbush nie można przyjmować za pewnik, jednak zgodnie z większością ostatnich przecieków, taki wariant wydaje się najbardziej prawdopodobny.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: